Top Gear dojal příběh syna, který otci opravil a daroval jeho milované auto

jaz
20. 1. 2016 10:25
Na první automobilovou lásku se nezapomíná. To dokládá i příběh jednoho vozu Volkswagen Beetle z roku 1967, který majitel musel s těžkým srdcem prodat po autonehodě. Takovou ztrátu ovšem nemohl dopustit jeho syn, který vůz opět vykoupil, zrenovoval a daroval šokovanému otci k narozeninám.
Foto: Justin Sombillo / TopGear.com

Manila – Justin Sombillo z Filipín překvapil svého otce, který musel po nehodě prodat své milované auto. Syn vůz od nového majitele odkoupil a k nepoznání ho zrenovoval.

Původní majitel dlouho zvažoval, co se svým nabouraným Volkswagen Beetle z roku 1967 udělá, oprava nepřipadala kvůli vysokým nákladům v úvahu. Proto svou první motoristickou lásku musel prodat. Informovala o tom filipínská verze motoristického časopisu Top Gear.

Justinův otec brouka naboural v roce 2014 a netušil, že se s ním kdy ještě setká.
Justinův otec brouka naboural v roce 2014 a netušil, že se s ním kdy ještě setká. | Foto: Justin Sombillo / TopGear.com

Ztráta milovaného auta otce zdrtila, čehož si všimla i rodina, a v hlavě jeho syna Justina se zrodil plán. Od kupce vůz znovu odkoupil a zadal zakázku v restaurátorské dílně v Cavite, kde volkswagen prošel kompletní renovací.

"Brouka" vybavili zbrusu novým lakem, motorem, potahy na sedadlech a vázou s umělými květinami nebo stylovým hasicím přístrojem.

Sedmiměsíční renovace proměnila automobil tak radikálně, že vypadal, jako kdyby čerstvě vyjel z výrobního pásu v 60. letech. Nová verze "brouka" šokovala i otce Justina, který vůz dostal od svých dětí k narozeninám. 

BBC si myslí, že Clarkson působí víc problémů než užitku, já s tím nesouhlasím, značka Top Gear bude jeho odchodem znehodnocena, říká publicista Luděk Staněk. Podle něj Clarkson na BBC skončí. | Video: Martin Veselovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy