Top Gear dojal příběh syna, který otci opravil a daroval jeho milované auto

jaz
20. 1. 2016 10:25
Na první automobilovou lásku se nezapomíná. To dokládá i příběh jednoho vozu Volkswagen Beetle z roku 1967, který majitel musel s těžkým srdcem prodat po autonehodě. Takovou ztrátu ovšem nemohl dopustit jeho syn, který vůz opět vykoupil, zrenovoval a daroval šokovanému otci k narozeninám.
Foto: Justin Sombillo / TopGear.com

Manila – Justin Sombillo z Filipín překvapil svého otce, který musel po nehodě prodat své milované auto. Syn vůz od nového majitele odkoupil a k nepoznání ho zrenovoval.

Původní majitel dlouho zvažoval, co se svým nabouraným Volkswagen Beetle z roku 1967 udělá, oprava nepřipadala kvůli vysokým nákladům v úvahu. Proto svou první motoristickou lásku musel prodat. Informovala o tom filipínská verze motoristického časopisu Top Gear.

Justinův otec brouka naboural v roce 2014 a netušil, že se s ním kdy ještě setká.
Justinův otec brouka naboural v roce 2014 a netušil, že se s ním kdy ještě setká. | Foto: Justin Sombillo / TopGear.com

Ztráta milovaného auta otce zdrtila, čehož si všimla i rodina, a v hlavě jeho syna Justina se zrodil plán. Od kupce vůz znovu odkoupil a zadal zakázku v restaurátorské dílně v Cavite, kde volkswagen prošel kompletní renovací.

"Brouka" vybavili zbrusu novým lakem, motorem, potahy na sedadlech a vázou s umělými květinami nebo stylovým hasicím přístrojem.

Sedmiměsíční renovace proměnila automobil tak radikálně, že vypadal, jako kdyby čerstvě vyjel z výrobního pásu v 60. letech. Nová verze "brouka" šokovala i otce Justina, který vůz dostal od svých dětí k narozeninám. 

BBC si myslí, že Clarkson působí víc problémů než užitku, já s tím nesouhlasím, značka Top Gear bude jeho odchodem znehodnocena, říká publicista Luděk Staněk. Podle něj Clarkson na BBC skončí. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 27 minutami

V únoru stoupl počet bankrotů firem i podnikatelů, ukázala studie

V únoru bylo v Česku vyhlášeno 64 bankrotů obchodních společností, o tři více než v lednu. Jejich počet byl tak nejvyšší od června minulého roku. Rovněž bylo vyhlášeno 530 bankrotů podnikatelů, o 24 více než v předchozím měsíci. Vyplývá to ze studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

Zároveň bylo podáno 73 návrhů na bankrot obchodních společností, o sedm více než v lednu, a 542 návrhů na bankrot podnikatelů. To bylo proti předchozímu měsíci o 95 více. V insolvenčním řízení bylo ke konci února 0,7 procenta celkového počtu registrovaných společností a 1,2 procenta registrovaných podnikatelů.

"Zajímavé je, že zatímco počet bankrotů obchodních společností byl letos v únoru o čtvrtinu vyšší než v únoru 2020, počet bankrotů fyzických osob podnikatelů byl naopak o čtvrtinu nižší. Bankroty podnikatelů totiž bývají nejčastěji formou oddlužení, tedy stejně jako osobní bankroty. Vývoj jejich počtu tak kopíruje vývoj u osobních bankrotů, jejichž počet během současné pandemie výrazně klesl," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Denver jasně přehrál Milwaukee, Jokič má padesátý triple double

Basketbalisté Denveru v NBA až překvapivě snadno porazili třetí tým Východní konference Milwaukee 128:97. Hvězdou úterního duelu byl srbský pivot Nikola Jokič, který zaznamenal padesátý triple double v kariéře a devátý v sezoně. Proti Bucks předvedl 37 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků a zastínil nejužitečnějšího hráče uplynulých dvou sezon Janise Adetokunba. Řecká hvězda zapsala 27 bodů a osm doskoků, jeho tým prohrál po pěti předchozích výhrách.

Výsledky NBA:

Boston - LA Clippers 117:112, LA Lakers - Phoenix 104:114, Miami - Atlanta 80:94, Milwaukee - Denver 97:128, San Antonio - New York 119:93, Washington - Memphis 111:125.

Utkání Toronto - Detroit bylo odloženo.

před 1 hodinou

Japonsko pátrá po pěti členech posádky z potopené čínské lodi

Japonská pobřežní hlídka ve středu pátrá po pěti členech posádky čínské rybářské lodi, která se v úterý potopila blízko sporné oblasti teritoriálních vod obou zemí. Informovala o tom agentura AP.

Plavidlo Shen Lian Cheng 707 s výtlakem 105 tun vyslalo nouzový signál v úterý z oblasti asi 330 kilometrů severně od ostrova Išigaki nedaleko Japonskem kontrolovaného souostroví Senkaku ve Východočínském moři. Na tyto ostrovy si činí nárok také Číňané, kteří je nazývají Tiao-jü a v posledních měsících zvýšili námořní aktivitu v jejich blízkosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy