reklama
 
 

Muž na Jamajce dává turistům jointy za pytel odpadu. Chce vyčistit pláže

21. 7. 2019 11:04
Marian Erbach, který se na Jamajku přistěhoval z Německa, má plán, jak motivovat tamní obyvatele i turisty ke sběru nejen plastových lahví. Za každý ulovený odpad na tamních plážích daruje lidem marihuanu.

Když se Marian přestěhoval na Jamajku, všiml si jedné věci. Tamní pláže byly den co den pokryté plastovými lahvemi i obaly. Jako rodilý Němec byl zvyklý na čisté ulice a zodpovědný přístup k životnímu prostředí. 

Marian přemýšlel, jak pláže pravidelně čistit, až přišel s myšlenkou motivovat Jamajčany i turisty směnným obchodem. Za jeden pytel smetí začal nabízet ubalený gram marihuany. 

Podle 33letého muže přišel první člověk už po půl hodině. Do hotelu u pláže přinesl pytel odpadu, vzal si jointa a zase odešel. Od té doby má Marian na každý den předbalených 56 jointů, což je maximální množství marihuany, které je na Jamajce legální.

Směnný obchod s drogami ale není ze zákona povolený, oficiálně tedy Marian dává jointy darem. Odpad, který lidé přinesou, ukládá do dvou velkých nádob a druhý den předá popelářům. 

"Co se týká toho odpadu, většinou nepochází z Jamajky, ale z jiných zemí. Jsme na východním pobřeží, na otevřeném moři, plastové lahve jsou tak z celého světa," řekl Marian Erbach britskému magazínu LADbible.

Podívejte se také na video: Rybáři zachránili mořské želvy. Uvěznil je plovoucí odpad

Rybáři z thajského ostrova Phuket zachránili dvě mořské želvy, které se zamotaly do plovoucího odpadu. Muži si je přitáhli a nožem odřezali sítě. | Video: Reuters |  00:58

autor: Magazín | 21. 7. 2019 11:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama