reklama
 
 

Konec zabírání sedaček v MHD. V Madridu zakázali mužům roztahovat při sezení nohy

12. 6. 2017
Mužský zlozvyk roztahovat při sezení v prostředcích veřejné dopravy nohy je při cestování Madridem zakázaný. Španělské hlavní město se tak přidalo po bok New Yorku či Seattlu. Cílem iniciativy je upozornit lidi na to, aby se zbavili zlozvyku, který je mnoha přísedícím nepříjemný.

Madridský dopravní podnik (Empresa Municipal de Transportes) upozorňuje muže, aby při sezení v prostředcích veřejné dopravy přestali roztahovat nohy.

Nová vývěska, za kterou stojí dopravní podnik spolu s madridskou radnicí a španělskou organizací obhajující ženská práva Microrrelatos Feministas collective, ukazuje sobecky sedící červenou postavu muže s roztaženýma nohama, jak blokuje vedlejší sedačku.

El menspreading, jak je zlozvyk pojmenován, se tak nově ve španělském hlavním městě zakazuje.

Zlozvyk, který je ostatním nepříjemný

"Tento nový informační panel je podobným těm, které již existují v jiných městech po celém světě," uvedl pro The Guardian zástupce madridského dopravního podniku.

Cílem těchto panelů je upozornit lidi na to, aby se zbavili svého zlozvyku, který je ostatním lidem nepříjemný.

Někteří muži zákaz přijali se zklamáním, že končí možnost zabrat dvě sedačky. 

Jiní na Twitteru upozornili na to, že zabírání více sedaček není pouze mužská výsada. 

Chlapi přestaňte roztahovat nohy

Umístění panelů v madridské veřejné dopravě je výsledkem petice, kterou podepsalo 11 500 lidí. Podobnou kampaň měl také před třemi lety New York či Seattle.

Zatímco newyorská kampaň hlásala, že chlapi by měli přestat roztahovat nohy, protože je to prostorový problém, dopravní podnik v Seattlu využil pro informační panel obrázek chobotnice.

autor: Magazín | 12. 6. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama