Muž jel na kole na svátky domů, po 500 kilometrech zjistil, že jede na druhou stranu

Magazín Magazín
26. 1. 2017 13:06
Čínského cyklistu zastavila hlídka na dálnici, kde se s ním dala do řeči a zjistila, že muž jede úplně na opačnou stranu, než původně zamýšlel. Protože měl našlapáno již 500 kilometrů, koupili mu policisté raději lístek na vlak.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Číňan, který neměl dost peněz, aby si mohl koupit lístek na vlak, se rozhodl vyrazit na oslavu Čínského nového roku domů na kole. Po 500 kilometrech ho ale zastavili policisté a zjistil, že jel celou dobu na druhou stranu.

Dělník vyrazil z města Rizhou a plánoval dojet do Cicikaru, což je asi 1700 kilometrů daleká cesta, píše web Mashable.

Na jeho odvážné cyklistické expedici ho zastavila policie poblíž města Anhui, protože jel po dálnici. Když se dal s policisty do řeči, zjistil, že jede úplně na druhou stranu, než původně zamýšlel. V té době měl už v nohách asi 500 kilometrů.

Muž vysvětlil, že pracuje zatím velmi krátce a většinu svých úspor utratil v internetových kavárnách.

Policisté se nakonec rozhodli, že mu zaplatí lístek domů, než aby ho nechali šlapat zpátky přes dva tisíce kilometrů na kole.

Čínský nový rok, často známý také jako Svátky jara, patří v zemi mezi nejvýznamnější svátky. Miliony Číňanů se vydávají za svými rodinami na dlouhé cesty. Letos začíná 28. ledna.

V čínském městě Li-šuej se asi tříleté dítě vydalo v ranní špičce na odrážedle proti jedoucím autům. Policista ho zachránil a předal matce. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy