Mr. Bean oslavil 25. výročí projížďkou na střeše svého Mini

jaz
5. 9. 2015 5:30
Legendární komik oslavil čtvrt století se svou nejslavnější rolí stylově. Projel se na střeše auta po londýnských pamětihodnostech a přiznal, že přemýšlí nad dalšími díly.
Mr. Bean slaví 25 let
Mr. Bean slaví 25 let | Foto: Reuters

Londýn – Mr. Bean vyrazil v pátek do ulic britské metropole, aby oslavil 25 let své existence na televizních obrazovkách. Fanouškům zamával u Buckinghamského paláce, a to ze střechy svého legendárního zeleného Leylandu Mini 1000, jako v jednom ze svých dílů, kde udělal takový nákup, že musel domů odjet v křesle na střeše auta a řídit mopem.

Rowan Atkinson debutoval v roli nešikovného a sebestředného Mr. Beana v roce 1990 a okamžitě si ho oblíbili nejen Britové, ale lidé po celém světě. Dnes šedesátiletý herec se autorsky podílel na všech 15 epizodách a dvou celovečerních filmech společně se svým přítelem Richardem Curtisem a Robinem Driscollem.

Mr. Bean slaví 25 let
Mr. Bean slaví 25 let | Foto: Reuters

Oživit Mr. Beana se podařilo už letos v březnu, když se Rowan podílel na charitativní akci pro britskou nadaci Comic Relief. Jak ale řekl nedávno v rozhovoru pro LA Times, nevylučuje, že by ještě mohl v budoucnu natočit další příběhy milovaného nešiky.

"Mohli bychom možná jednoho dne vytvořit film s názvem Starý Bean, což by byl Bean, ale trochu roztřesený, ale stále vzdorující svému věku."

I na oslavné jízdě Londýnem doprovázel Mr. Beana jeho věrný přítel medvídek Teddy, který k jeho postavě neodmyslitelně patří. Celou cestu pak dokumentoval na svém Twitteru, kde je možné sledovat jeho pózování s fanoušky, dortem i dárky.

Mr. Bean slaví 25 let
Mr. Bean slaví 25 let | Foto: Reuters

Rowan Atkinson oslavou 25. výročí také propagoval svůj kreslený film o Mr. Beanovi, jehož další řada vyjde v Británii už 5. září a o dva dny později přijde na pulty nové DVD.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Hospodářská komora: Povinný prodej českých potravin je protiprávní

Povinný podíl až 85 procent českých potravin v obchodech, navrhovaný některými poslanci, odporuje podle Hospodářské komory ČR evropskému právu. Proti návrhu se staví také Svaz obchodu a cestovního ruchu, podle kterého by to vedlo ke zdražování a snížení kvality zboží. Sněmovna se bude možná novelou zákona o potravinách zabývat v příštích dnech ve třetím čtení. Sněmovní zemědělský výbor ale již dříve doporučil vrátit návrh do debaty ve druhém čtení.

Pozměňovací návrh zavádějící do novely povinný podíl českých potravin v obchodech předložila skupina dvou desítek poslanců napříč politickým spektrem. Kdyby byl návrh schválen, na pultech by muselo být již od příštího roku nejméně 55 procent potravin z Česka. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Hospodářská komora to označila za nepřípustný zásah do podnikání.

"Smlouva o fungování Evropské unie v článku 34 jasně uvádí, že množstevní omezení dovozu, jakož i veškerá opatření s rovnocenným účinkem, jsou mezi členskými státy zakázána. Předložený návrh jasně porušuje pravidla jednotného trhu Evropské unie," sdělil prezident komory Vladimír Dlouhý.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Fotbalová Premier League se podle BBC znovu rozjede 17. června

Za tři týdny ve středu 17. června se znovu rozjede fotbalová Premier League, po bundeslize další z nejprestižnějších soutěží na světě. O termínu restartu sezony v Anglii po koronavirové pauze informovala BBC. Mluvčí soutěže to zatím nepotvrdil s tím, že jednání asociace FA se všemi dvaceti účastníky stále pokračuje. Hrát se bude stejně jako jinde v Evropě bez diváků a první den jsou na programu dvě dohrávky.

Bundesliga v Německu začala 16. května, o týden později se přidala první liga v Česku a po dnešku zná datum obnovení sezony i Premier League. Po dvou úvodních zápasech Manchester City - Arsenal a Aston Villa - Sheffield United se naplno rozjede o tři dny později během víkendu.

Anglická liga je kvůli pandemii nemoci covid-19 přerušená od 13. března. Předtím se stihlo odehrát neúplných 29 kol z 38. Tabulku před obhájcem titulu Manchesterem City vede s ohromným náskokem 25 bodů Liverpool a ve zbývajících devíti zápasech mu proto stačí dvakrát vyhrát, aby se po 30 letech stal mistrem.

Pokud se termín obnovení sezony potvrdí, pauza v Premier League bude tříměsíční. Ve středu si kluby odsouhlasily druhou fázi k návratu, na který čekají také Tomáš Souček s West Hamem a Matěj Vydra v Burnley. Týmy již mohou trénovat i kontaktně. V malých skupinkách se kluby připravují od minulého týdne.

V rámci rozsáhlého testování na koronavirus se objevilo během tří vln 12 pozitivních případů mezi hráči a členy realizačních týmů. Pro všechny nakažené automaticky platí týdenní karanténa.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Bezprizorní dětští uprchlíci v Řecku podle Hamáčka nejsou

V řeckých táborech podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) nejsou dětští uprchlíci, kteří by byli vhodní pro převoz do Česka. Přivézt do ČR sedmnáctileté Afghánce či Pákistánce by nemělo smysl, řekl ve čtvrtek ministr ve Sněmovně při interpelacích. Zopakoval, že ministerstvo vnitra pokládá celou záležitost za uzavřenou.

"Žádné děti, které by byly bezprizorní, opuštěné a vhodné k relokaci do České republiky, nejsou. Je tam celá řada sedmnáctiletých Afghánců a Pákistánců, kteří z mého pohledu nemají šanci na nějakou rozumnou resocializaci v ČR," uvedl ministr vnitra. Podle něj by tito mladíci pravděpodobně brzo odešli za svými příbuznými do Německa nebo Švédska. Česko bude podle Hamáčka nadále pomáhat řešit situaci v řeckých uprchlických táborech materiálně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy