Mr. Bean oslavil 25. výročí projížďkou na střeše svého Mini

jaz
5. 9. 2015 5:30
Legendární komik oslavil čtvrt století se svou nejslavnější rolí stylově. Projel se na střeše auta po londýnských pamětihodnostech a přiznal, že přemýšlí nad dalšími díly.
Mr. Bean slaví 25 let
Mr. Bean slaví 25 let | Foto: Reuters

Londýn – Mr. Bean vyrazil v pátek do ulic britské metropole, aby oslavil 25 let své existence na televizních obrazovkách. Fanouškům zamával u Buckinghamského paláce, a to ze střechy svého legendárního zeleného Leylandu Mini 1000, jako v jednom ze svých dílů, kde udělal takový nákup, že musel domů odjet v křesle na střeše auta a řídit mopem.

Rowan Atkinson debutoval v roli nešikovného a sebestředného Mr. Beana v roce 1990 a okamžitě si ho oblíbili nejen Britové, ale lidé po celém světě. Dnes šedesátiletý herec se autorsky podílel na všech 15 epizodách a dvou celovečerních filmech společně se svým přítelem Richardem Curtisem a Robinem Driscollem.

Mr. Bean slaví 25 let
Mr. Bean slaví 25 let | Foto: Reuters

Oživit Mr. Beana se podařilo už letos v březnu, když se Rowan podílel na charitativní akci pro britskou nadaci Comic Relief. Jak ale řekl nedávno v rozhovoru pro LA Times, nevylučuje, že by ještě mohl v budoucnu natočit další příběhy milovaného nešiky.

"Mohli bychom možná jednoho dne vytvořit film s názvem Starý Bean, což by byl Bean, ale trochu roztřesený, ale stále vzdorující svému věku."

I na oslavné jízdě Londýnem doprovázel Mr. Beana jeho věrný přítel medvídek Teddy, který k jeho postavě neodmyslitelně patří. Celou cestu pak dokumentoval na svém Twitteru, kde je možné sledovat jeho pózování s fanoušky, dortem i dárky.

Mr. Bean slaví 25 let
Mr. Bean slaví 25 let | Foto: Reuters

Rowan Atkinson oslavou 25. výročí také propagoval svůj kreslený film o Mr. Beanovi, jehož další řada vyjde v Británii už 5. září a o dva dny později přijde na pulty nové DVD.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Sesuvy půdy v africkém Burundi zabily nejméně 38 lidí

Nejméně 38 lidí zemřelo v noci na dnešek při sesuvech půdy způsobených prudkými dešti v Burundi. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na místní policii, podle níž se zatím jedná o předběžnou bilanci. Pátrací práce na místě stále pokračují. Silné deště sužují celý region východní Afriky již přes dva měsíce a způsobily tam za tu dobu smrt již 265 lidí. Srážky přitom podle meteorologů nemají v blízké době ustat.

K poslednímu neštěstí došlo ve vesnici Mugina na severozápadě Burundi. Kvůli dešťům se utrhly části několika strání, na nichž stály obytné domy.

"Stalo se to v noci, když byli všichni doma. Půda ze sesuvů se hrnula po třech velice příkrých kopcích a cestou vše pohřbila," řekl AFP jeden ze svědků na místě. "Celé rodiny byly pohřbeny zaživa, stejně jako jejich domy, jejich dobytek a jejich pole, je to strašlivé," dodal. Na místo podle něj sice dorazila policie, jež spolu s dobrovolníky pátrá po přeživších. Nemají ale k dispozici žádnou techniku a sutiny prohledávají jen rukama. Zasažený region nedaleko hranic s Rwandou je velice těžko dostupný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy