reklama
 
 

Modroocí lidé mají sklony k alkoholismu, zjistili vědci

6. 7. 2015 9:30
Podle amerických vědců jsou lidé se světlýma očima náchylnější k alkoholismu oproti těm tmavookým.

Montpelier (Vermont) - Podle vědců z univerzity ve Vermontu existuje souvislost mezi barvou očí a závislostí na alkoholu. Lidé se světlýma, modrýma, šedýma nebo zelenýma očima mají totiž větší pravděpodobnost, že se stanou závislými na alkoholu, informuje online deník The Huffington Post.

Badatelé použili pro svoje zkoumání vzorek více než 10 tisíc Američanů, kteří byli diagnostikováni alespoň s jednou psychickou poruchou, a to od deprese, schizofrenie, bipolární poruchy, alkoholismu nebo drogové závislosti. Z nich pro potřeby výzkumu vybrali skupinu 1263 lidí léčících se pouze ze závislosti na alkoholu.  

Výsledky zohlednily věk, pohlaví či etnickou příslušnost. Studie, kterou následně zveřejnily v odborném časopise American Journal of Medical Genetics, rovněž potvrdila statisticky významnou souvislost mezi geny, jež podmiňují barvu očí, a geny ovlivňujícími závislost na alkoholu.

"Naším dalším krokem je výsledky studie opět potvrdit, dále budeme zjišťovat, zda to má souvislost s genetikou nebo jinými faktory," řekl jeden ze členů týmu.

Tato studie potvrdila výzkum ze státní univerzity v Georgii z roku 2000, kde vědci rovněž dospěli k názoru, že světloocí lidé spotřebují více alkoholu než ti tmavoocí.

autor: Magazín | 6. 7. 2015 9:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama