Módní Santa z Kanady je lákadlem pro dospělé. Na vánočního fešáka se stojí fronty

jaz
22. 12. 2015 6:29
Kanadský model dobrovolně zastává roli Santa Clause v obchodním domě, kde mu na klín místo dětí sedají dospělí lidé. Moderní představitel vánočního muže nevypadá jako tradičně obtloustlý pán, který naděluje dárky. Tenhle Santa nosí zásadně značkové oblečení a pečlivě se stará o svůj vous. Pohledný model není jen skvělým marketingovým tahem obchodního domu, ale za každé selfíčko s ním obdrží fond pro nemocné děti jeden dolar. Zájem mají stovky lidí.
kanadský Santa Claus
kanadský Santa Claus | Foto: Instagram / Yorkdale Style

Toronto - Paul Mason se modelingu věnuje už přes 30 let a od loňského roku pracuje v torontském obchodním domem Yorkdale Mall jako Santa Claus. Letos je ale o módního Santu, jak mu celá Kanada říká, enormní zájem. Lidé si tak musí na Paula vystát frontu, informoval o tom server Mirror.

Muž s modrýma očima a dokonalou figurou připomíná Santa Clause jen vzdáleně, přesto jeho červená kožená bunda a bílý plnovous zapadají do vánoční atmosféry nákupního centra. Velkou fanouškovskou základu má Paul také na Instagramu, kde neustále přibývají selfíčka, která si s ním lidé pořídili.

Pro letošní rok tak společnost napadlo, že by lákadlo v podobě pohledného modela mohlo mít i charitativní rozměr. Za každou zveřejněnou fotku s Paulem Masonem opatřenou speciálním hashtagem daruje obchodní dům jeden dolar na konto nadace nemocných dětí.

Na internetu jen v tuto chvíli kolují stovky snímků a další přibývají. 

"Paul je velice talentovaný model a jeho výrazné rysy v obličeji působí na ženy i muže, společně s jeho nápadnými vousy, jiskrou v oku i vřelým úsměvem," říká marketingová ředitelka nákupního centra s tím, že dospělí jsou potěšeni touto interpretací Santy a velmi si to užívají.

Paul Mason v minulosti pracoval pro značky jako Burberry, Dolce & Gabbana nebo Hugo Boss. V loňském roce se navíc dostal na seznam nejlépe oblékaných mužů.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy