Mlékárna vyhlásila básnickou soutěž. Vegani ji vzali útokem, rýmovali o jatkách a mateřském mléku

Magazín Magazín
24. 3. 2017 15:03
"V železné kleci se opírám hubou, o stěnu špinavou, kov do mě rubou, nástroj tak humánní, nohy mi škubou, bez citu, bez býka, rezavou tubou." Tyto a podobné verše se objevily na Facebooku Mlékárny Kunín poté, co společnost vyhlásila soutěž o nejlepší básničku. Příspěvky začaly přidávat hlavně vegani, kteří jsou proti porážce krav i pití živočišného mléka.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Kunínská mlékárna vyhlásila na Facebooku soutěž o nejlepší básničku a pěkně si naběhla. Verše jí totiž k příspěvku začali psát hlavně vegani, kteří nekonzumují ani maso, ani mléko.

Na profilu společnosti se tak objevily texty poukazující nejen na problém zabíjení zvířat na jatkách, ale taky básničky přirovnávající inseminaci krav ke znásilňování a spojování kravského mléka s mlékem mateřským.

Uživatelka Věra Milfi Urbánková například vymyslela: "Jsem kojící matka, co nesnáší jatka. Představa, že někdo bere mléko dětem, to mě s***. Nyní přijde dotaz smělý, mléko z prsa pro dospělý, přijde vám to normální? Mně úchylkou to zavání."

Mlíko, k rakvi víko

Další, Jakub Kemr, zase poukázal svými verši na podmínky chovu krav a reklamu, která mléčné výrobky prezentuje: "V železné kleci se opírám hubou,
o stěnu špinavou, kov do mě rubou, nástroj tak humánní, nohy mi škubou, bez citu, bez býka, rezavou tubou. Až mládě porodím, ihned jej zcizí, to aby ládovat mohli se cizí, víckrát ho nespatřím, zpátky jdu do klece, jsem kráva veselá, na sýru, na mléce."

Někteří přispěvatelé byli stručnější: "Už má babička říkávala - mlíko, k rakvi víko." (Andrea Veg Lukešová)

Vegani versus masožravci

Soutěže se však zúčastnili i masožravci a konzumenti mléka. Uživatelka vystupující pod přezdívkou Kuře Vindaloo napsala: "Vegani jsou votravný, řeší kravský cecky, mně to přijde zábavný, popíchnout je všecky. I vy krutí bídáci, spásáte jim jetel, chudák kráva nebohá, berte na ni zřetel."

Jiná uživatelka zase na Facebooku Mlékárny Kunín napsala, že vegani mají líné nohy a zbytečně vyřvávají: "Mlíko vozí do Kunína. Běžte prudit do kravína. Bo jen líné nohy máte. Zbytečně na fejzbučku vyřváváte."

Vítěz bere láhev a prostírání

Poetové, jejichž výtvory porota Mlékárny Kunín označí za nejoriginálnější, by měli získat sportovní láhev na pití a prostírání.

Otázkou je, zda to bude třeba příspěvek Moni Urbanové, který získal zdaleka nejvíce lajků, v době vydání článku celkem 2378: "Kráva mléko nedává, lidé jí ho berou. To, že tele volá mámu, na to všichni se**u. Až produkce mléka klesne, kráva na jatka se vezme. Takhle funguje mléčný průmysl a vaše básničky jsou nesmysl. Ámen, končím."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Obětí neštěstí v Lenoře byl starší muž, ukázala genetická expertiza

Obětí požáru a výbuchu bytového domu v Lenoře ze začátku října byl třiapadesátiletý muž, jeden z obyvatel domu. Jeho totožnost potvrdila genetická expertiza. Příčiny výbuchu a požáru dosud nebyly stanoveny.Při neštěstí bylo dalších devět lidí zraněno, z toho dva těžce, a 19 lidí z vedlejších bytových domů muselo na čas opustit své domovy.

Dům vybuchl a shořel v Lenoře 3. října. Podle místních způsobil tragédii právě muž, který tam zahynul a na kterého si údajně sousedé z domu dlouhodobě stěžovali.

"Další nové podrobnosti nejsou, nadále na vyšetřování pracujeme a jihočeští kriminalisté se případem nadále intenzivně zabývají," řekla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Další zprávy