Mistři světa v lenosti se scházejí v Černé Hoře. Vítězové vydrží ležet více než třicet hodin

Magazín Magazín
28. 8. 2017 10:00
Plných 33 hodin a 30 minut vydržel loňský vítěz netradičního šampionátu na matraci bez hnutí. Soutěžící nesmí během závodu ani na toaletu. Dovolen je však spánek, jídlo a mobil. Letošní ročník se koná v říjnu ve vesnici Etno na severu Černé Hory.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Pokud často slýcháte, že to se svou leností daleko nedopracujete, možná byste se měli vydat do turistického resortu Etno na severu Černé Hory. Již od roku 2012 se zde totiž pořádá velmi netradiční mistrovství světa - v lenosti.

Vyhrát dvě stovky eur však není tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Pravidla lenosti jsou totiž stejně přísná jako u jakéhokoliv jiného sportu. O netradičním závodu informoval server Konbini.

Na toaletu se nesmí, povolen je však spánek

Soutěžící musí zůstat ležet v naprostém klidu bez zvedání se. Zakázán je dokonce i odchod na toaletu. Povolen je však spánek, jídlo a koukání do mobilu. Výhru shrábne ten, kdo to na matraci bez zvedání vydrží nejdéle.

V loňském roce se vítězem stal Bosňan, jenž vydržel nedělat nic celých 33 hodin a 30 minut. Ač se to zdá neuvěřitelné, rekordmanem tohoto netradičního mistrovství není.

Ještě línější byl vítěz ročníku 2014 Marko Djurović. Ten se zvládl válet celých 37 hodin.

Letošní ročník mistrovství světa v lenosti se koná v říjnu. Stále je tak dost času na to, zvážit přihlášku.

 

Právě se děje

Další zprávy