reklama
 
 

Mistři světa v lenosti se scházejí v Černé Hoře. Vítězové vydrží ležet více než třicet hodin

28. 8. 2017 10:00
Plných 33 hodin a 30 minut vydržel loňský vítěz netradičního šampionátu na matraci bez hnutí. Soutěžící nesmí během závodu ani na toaletu. Dovolen je však spánek, jídlo a mobil. Letošní ročník se koná v říjnu ve vesnici Etno na severu Černé Hory.

Pokud často slýcháte, že to se svou leností daleko nedopracujete, možná byste se měli vydat do turistického resortu Etno na severu Černé Hory. Již od roku 2012 se zde totiž pořádá velmi netradiční mistrovství světa - v lenosti.

Vyhrát dvě stovky eur však není tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Pravidla lenosti jsou totiž stejně přísná jako u jakéhokoliv jiného sportu. O netradičním závodu informoval server Konbini.

Na toaletu se nesmí, povolen je však spánek

Soutěžící musí zůstat ležet v naprostém klidu bez zvedání se. Zakázán je dokonce i odchod na toaletu. Povolen je však spánek, jídlo a koukání do mobilu. Výhru shrábne ten, kdo to na matraci bez zvedání vydrží nejdéle.

V loňském roce se vítězem stal Bosňan, jenž vydržel nedělat nic celých 33 hodin a 30 minut. Ač se to zdá neuvěřitelné, rekordmanem tohoto netradičního mistrovství není.

Veliko jubilarno peto " TAKMICENJE U LEZANJU " odrzace se 15 Oktobra 2016 godine. Organizator takmicenja je Etno selo Montenegro, a Sponzor takmicenja je restoran PER SEMPRE iz Podgorice koji je obezbjedio nagrade prvoplasiranom 200 e a drugo i trece mjesto rucak za dvoje u restoranu Per Sempre. Takodje nas glavni sponzor zajedno sa organizatorima obezbjedio je svim takmicarima iz Ex Jugoslavije besplatan smjestaj i hranu noc prije takmicenje da bi takmicari sto spremniji usli u lezanje posle napornog puta. Jedna od zanimljivih cinjenica ove godine vezanim za takmicenje je sto se istoimeno odrzava tacno kada pocinje predizborna cutnja u Crnoj Gori. Organizatori pozivaju sve predstavnike politickih partija da dodju na takmicenje, malo odmore a ujedno ukoliko osvoje nagradu i povrate jedan dio novca koji su ulozili u marketing. Dan uoci takmicenja pripremljen je bogat program : Prvo pocinjemo sa otvaranjem "NEASFALTIRANE ULICE" koju ce svecano otvoriti Milos Krunic predsjednik sekretarijata Donjih Brezana za ruralni razvoj, potom je pripremljeno otvaranje prva metereoloske stanice koja radi na principu viseceg kamena. Za kraj programa BICIKLISTICKI KLUB PERUN organizuje po prvi put na svijetu trku biciklima "Ko sporije do cilja" Nagradjeni ce dobiti medalje crnogorske olimpijade, rucak u etno selu za dvije osobe, a prvonagradjeni dobija i besplatan rafting na rijeci Tari.

Zveřejnil(a) Etno selo Montenegro - Brezna Ethno Village Montenegro dne 04. Říjen 2016

Ještě línější byl vítěz ročníku 2014 Marko Djurović. Ten se zvládl válet celých 37 hodin.

Letošní ročník mistrovství světa v lenosti se koná v říjnu. Stále je tak dost času na to, zvážit přihlášku.

autor: Magazín | 28. 8. 2017 10:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama