Místo pokut krocany. Montanská policie je rozdala dvaceti šťastlivcům na Den díkůvzdání

Magazín Magazín
18. 11. 2017 7:32
Obyvatelé městečka Billings v Montaně, kteří minulý týden porušili dopravní předpisy, byli více než překvapeni „odměnou“ policistů. Ti jim totiž místo pokuty dali mraženého krocana, spolu s varováním, aby to už nikdy neudělali. Dostalo se však jenom na dvacet šťastlivců, jejichž přečiny nebyly nikterak vážné. Krocany daroval místní podnikatel. Nadporučík Neil Lawrence deníku ABC News řekl, že gesto řidiče mile překvapilo. „Naše stránka na Facebooku získala mnoho pozitivních komentářů. Takže pro lidi to byla velmi optimistická věc,“ sdělil. Nicméně na sociálních sítích se objevily i komentáře upozorňující na to, že by policisté měli obdarovávat spíše řidiče, kteří za jízdy netelefonují.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Profimedia.cz
 

Právě se děje

před 39 minutami

 Kvůli spornému zákonu o hanobení čínské národní hymny obyvatelé Hongkongu opět protestují v ulicích

Policie na jejich rozehnání použila slzný plyn a ve velkém počtu střeží budovu hongkongského parlamentu, který má dnes normu projednávat, uvedla agentura DPA.

Stovky příslušníků pořádkové policie v očekávání nepokojů vztyčily kolem parlamentu dvoumetrovou bariéru. Demonstranti se však v masovém měřítku nesešli, uvedl hongkongský deník South China Morning Post. Podle něj skupinky demonstrantů ojediněle zastavovaly dopravu a policie proti nim použila slzný plyn. Zatčeno bylo 16 demonstrantů, z nichž tři jsou obviněni, že u sebe měli zápalné láhve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy