Pošťák na Islandu doručil dopis pro "manžele s mnoha ovcemi" a mapkou místo adresy

hrz
1. 9. 2016 13:58
Turista z Reykjavíku chtěl poslat dopis na koňskou farmu, kde pobýval. Pamatoval si však jen název města, blízko něhož se farma nacházela. Místo přesné adresy nakreslil mapku, místo adresáta uvedl, že jde o islandsko-dánský pár s třemi dětmi a hodně ovcemi. Dopis v pořádku došel a stal se hitem sociálních sítí, kde ho sdílejí tisíce uživatelů.
Oblíbený dopis sociálních sítí: s mapou a bez jména, zato s nápovědou.
Oblíbený dopis sociálních sítí: s mapou a bez jména, zato s nápovědou. | Foto: Twitter

Rebecca Cathrine Kaadu Ostenfeldová žije na zapadlé farmě s manželem, třemi dětmi, koni a ovcemi blízko města Búðardalur na západě Islandu. Příjemně ji překvapilo, když k ní doputoval dopis navzdory netradičním údajům na obálce, informuje o kuriózním případu britský server BBC.

V adrese pisatel zmínil jen Island a město Búðardalur, poté následovala namalovaná mapka, na níž autor názorně zakreslil, kde rodina bydlí. Místo jména příjemce napsal: "Koňská farma s islandsko-dánským párem, třemi dětmi a mnoha ovcemi". Pro případ, že by ani tyto údaje pošťákovi k identifikaci nestačily, odesílatel na obálku připsal: "Dánská žena pracuje v supermarketu v Búðardaluru."

A kdo byl oním kreativním odesílatelem? Turista z Reykjavíku, jenž na farmě pobýval, ale už si nepamatoval adresu.

Dopis v březnu v pořádku dorazil, což ovšem nebyl konec příběhu. V květnu se o něm zmínily místní noviny s titulkem "Na Islandu je možné všechno". Poté, co se fotografie obálky objevila na stránkách Reddit.com, se příběh stal typickým virálem a šířil se sociálními sítěmi. Zde se na něj nabalovaly další neuvěřitelné poštovní příběhy. Třeba ten o vánočním pozdravu, jenž doputoval na správné místo, ačkoliv v adrese stálo jediné slovo: "England".

Česká pošta by se mohla inspirovat. Její finský protějšek začal testovat bezpilotní stroje, které by doručovaly balíky přímo na lince odesílatel a adresát. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy