Pošťák na Islandu doručil dopis pro "manžele s mnoha ovcemi" a mapkou místo adresy

hrz
1. 9. 2016 13:58
Turista z Reykjavíku chtěl poslat dopis na koňskou farmu, kde pobýval. Pamatoval si však jen název města, blízko něhož se farma nacházela. Místo přesné adresy nakreslil mapku, místo adresáta uvedl, že jde o islandsko-dánský pár s třemi dětmi a hodně ovcemi. Dopis v pořádku došel a stal se hitem sociálních sítí, kde ho sdílejí tisíce uživatelů.
Oblíbený dopis sociálních sítí: s mapou a bez jména, zato s nápovědou.
Oblíbený dopis sociálních sítí: s mapou a bez jména, zato s nápovědou. | Foto: Twitter

Rebecca Cathrine Kaadu Ostenfeldová žije na zapadlé farmě s manželem, třemi dětmi, koni a ovcemi blízko města Búðardalur na západě Islandu. Příjemně ji překvapilo, když k ní doputoval dopis navzdory netradičním údajům na obálce, informuje o kuriózním případu britský server BBC.

V adrese pisatel zmínil jen Island a město Búðardalur, poté následovala namalovaná mapka, na níž autor názorně zakreslil, kde rodina bydlí. Místo jména příjemce napsal: "Koňská farma s islandsko-dánským párem, třemi dětmi a mnoha ovcemi". Pro případ, že by ani tyto údaje pošťákovi k identifikaci nestačily, odesílatel na obálku připsal: "Dánská žena pracuje v supermarketu v Búðardaluru."

A kdo byl oním kreativním odesílatelem? Turista z Reykjavíku, jenž na farmě pobýval, ale už si nepamatoval adresu.

Dopis v březnu v pořádku dorazil, což ovšem nebyl konec příběhu. V květnu se o něm zmínily místní noviny s titulkem "Na Islandu je možné všechno". Poté, co se fotografie obálky objevila na stránkách Reddit.com, se příběh stal typickým virálem a šířil se sociálními sítěmi. Zde se na něj nabalovaly další neuvěřitelné poštovní příběhy. Třeba ten o vánočním pozdravu, jenž doputoval na správné místo, ačkoliv v adrese stálo jediné slovo: "England".

Česká pošta by se mohla inspirovat. Její finský protějšek začal testovat bezpilotní stroje, které by doručovaly balíky přímo na lince odesílatel a adresát. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 1 hodinou

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy