Mišmaš: Gastronomický alchymista Láďa Hruška baví Čechy

Přenos skončil
Pátek 28. března. Kuriózní zprávy, které právě hýbou světem i Českem.
Ladislav Hruška
Ladislav Hruška | Foto: TV Nova

Mišmaš je virtuální průvodce po internetové galaxii filmu, hudby, showbyznysu a všeho zábavného i kuriózního, co se děje na sociálních sítích a internetu.

Najdete zde krátké a zejména odlehčené zprávy, které vám poskytnou obrázek o nezpravodajském dění z celého světa.

Přenos skončil

Zhasni světlo, zachráníš svět! Česko se přidává k dalším zemím projektu Hodina Země, a přesně v sobotu 29. března ve 20:30 zhasne skupina dětí převlečených za Spider-Mana Žižkovskou televizní věž. Jestli se do pavoučího kostýmu převléknou i lezoucí mimina Davida Černého, není známo.  

Foto: Aktuálně.cz

"Myslím si, že účastnice soutěží miss by měly mít i herecký talent," řekla Sophia Loren na tiskovce k České Miss 2014, jejíž slavnostní finále proběhne již tuto sobotu v Hudebním divadle Karlín. Nezbývá než doufat, že Sophia nečetla stránky bulvárních plátků v Česku, kde právě vře kauza "Co Češka, to hérečka". 

Na pátek 28. března připadá Den učitelů. Kantoři to se studenty nemají vůbec jednoduché, jak vyplývá z článku o kvalitě a úrovni českých maturitních prací. "Myslím si že nejsem jediná komu se tato dovolená nelíbyla. Děkuji za pochopení naschledanou." Bůch s námy, jak by řekli čeští studenti.

Marečku, podejte mi pero

Video:

Ladislav Hruška, potravinový inspektor TV Nova a kuchař lidu, to v Lidových novinách pořádně schytal. Jeho recepty à la "chutně a levně" jsou podle osloveného výživového experta "nestravitelné a hrozí z nich žlučníkový záchvat". Kulinářská alchymie gastronomického kutila zaujala i autory blogu 1000 věcí, co mě serou. "Lepšího bojovníka za svá práva si ženy z mimibazaru skutečně přát nemohly…" Za takovouto popularitu by se nemusel stydět ani Jirka Babica. 

Foto: TV Nova

Americký herec Zac Efron zachránil svého bodyguarda, český pornoherec Robert Rosenberg má vlastní oslavnou písničku a modelka Ornella Štiková se na svém Facebooku pochlubila (nebo politovala?), že "i přes šílenou únavu tak nějak zvládla rozhovor pro iDnes.cz." Konec světa je zase o krok blíž...

Ornella Štiková na výstavě
Ornella Štiková na výstavě | Foto: Bleskově

Nejstarší český rapper vydává 4. dubna nové album Noční vidění. Orionovi už dávno není dvacet let, takže očekávejte zadumanější texty a ponurou atmosféru jako v případě singlu Hodně lidí hodně mluví.

Orion - Hodně lidí hodně mluví (prod. DJ Wich)

Orion - Hodně lidí hodně mluví (prod. DJ Wich) | Video: YouTube

Kurt Cobain bude mít vlastní komiks. Knížka vyjde zkraje dubna, kdy také uplyne dvacet let od doby, kdy se zpěvák Nirvany odporoučel do věčných lovišť. Biografický komiks pořídíte za necelé čtyři dolary, stejnou cenu vás bude stát i poštovné.

Foto: Darren G. Davis / Bluewater Productions
Magazín Magazín
28. 3. 2014 8:25
 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy