Mišmaš: Hra o trůny boduje, kritici jsou ze 4. sezóny paf

Přenos skončil
Středa 2. dubna. Kuriózní zprávy, které právě hýbou světem i Českem.
Hra o trůny rozjela čtvrtou sezonu.
Hra o trůny rozjela čtvrtou sezonu. | Foto: Aktuálně.cz

Mišmaš je virtuální průvodce po internetové galaxii filmu, hudby, showbyznysu a všeho zábavného i kuriózního, co se děje na sociálních sítích a internetu.

Najdete zde krátké a zejména odlehčené zprávy, které vám poskytnou obrázek o nezpravodajském dění z celého světa.

Přenos skončil

HBO uvede čtvrtou řadu oblíbeného seriálu Hra o trůny již v neděli 6. dubna. Zahraniční recenzenti, kteří měli možnost vidět první tři díly, pějí na novou sezónu jenom samou chválu. "Na své si přijdou krvelační fanoušci hororů, blázni do fantasy a zejména lidi, které fascinují politické intriky," píše Don Kaplan z New York Daily News a jeho slova potvrzuje nadšená recenze Toma Gliatta z People Weekly, který vyzdvihuje svižnost a třeskutost, s jakou je děj nových Her o trůny vyprávěn. Takže (už) v neděli 6. dubna!

 "Jsem modelka a studentka," říká sebevědomě Cassandra Bankson v nové kampani kosmetické společnosti Dermablend. Cassandra trpí nepříjemným akné, což ji spolužáci ve škole dávali řádně najevo vulgárními nadávkami.

Když přišla se slzami v očích domů, vyslechla si od dědečka, který ji vychovával, druhé kolo urážek a výčitek, jak vypadá. "Když tohle slyšíte denně, je velmi těžké se mít ráda," vysvětluje Cassandra. Pointa? Díky kosmetice a make-upu se Cassandra může znovu cítit sebevědomě a být ženou, kterou si vždycky přála. Silná kampaň!

Cassandra's Camo Confession

Video: YouTube

Kytarista Jonny Greenwood promluvil o novém albu Radiohead. "Sejdeme se na konci léta, abychom probrali plány. Víte, jsme jako nějaké pomalu se pohybující zvíře. Určitě se ale rozhodneme, co budeme dělat dál," naznačil Greenwood v interview pro Nashville Cream.

Členové Radiohead se v současné době věnují sólovým projektům a užívají si přestávku od povinností po vydání svého osmého studiového alba The King Of Limbs.

Začátkem roku už Jonnyho bratr Colin Greenwood řekl, plány na nové album Radiohead "visí ve vzduchu".

Dočkáme se devátého alba Radiohead ještě letos?

Foto: Aktuálně.cz
Magazín ČTK Magazín, ČTK
2. 4. 2014 12:51
 

Právě se děje

před 4 minutami

Příspěvek 500 korun budou od státu dostávat i společníci malých s.r.o.

Společníci malých společností s ručením omezeným s nejvýše dvěma společníky, které poškodila epidemie koronaviru, budou moci požádat o státní příspěvek 500 Kč denně. Ve středu to stvrdila Sněmovna. Po rozsáhlé debatě plné sporů ale odmítla návrh Senátu, aby se příspěvek vyplácel přímo ze státního rozpočtu, a nikoli jen z vybraných daní z příjmů zaměstnanců. Tento senátní návrh měl zabránit tomu, aby obce a kraje přicházely o peníze z takzvaných sdílených daní, z nichž se příspěvek vyplácí.

Podle senátorů a dalších odpůrců může připravit současný způsob výplaty příspěvku obce o 11 miliard a kraje o čtyři miliardy korun. Zákon stanoví, že takzvaný kompenzační bonus, tedy zmíněný příspěvek živnostníkům a dalším OSVČ postiženým dopady epidemie, je vratkou daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti, tedy zaměstnanců. Jde ale o sdílenou daň, o niž se státní rozpočet dělí s kraji a obcemi. Pokud z ní část jde na výplatu příspěvku, připadne pak méně na rozdělení mezi obce a kraje.

Proto senátoři chtěli, aby peníze byly rovnou ze státního rozpočtu. Předlohu ve znění schváleném Sněmovnou nyní dostane k podpisu prezident.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Koronavirus urychlil odchod amerických vojáků z Afghánistánu

Pandemie nemoci covid-19 uspíšila stahování amerických vojáků z Afghánistánu. Na základě dohody s afghánským radikálním hnutím Tálibán se Spojené státy zavázaly snížit do poloviny července počet svých vojáků v této asijské zemi na 8600, tohoto stavu ale USA již takřka dosáhly a splní ho počátkem června. Ve středu to s odvoláním na představitele NATO a USA napsala agentura Reuters.

"Z důvodů covidu-19 postupujeme s plánovaným stahování rychleji, než se předpokládalo," citovala Reuters jednoho z nejmenovaných činitelů. Další pak dodal, že USA upřednostňují odchod personálu, který není považován za nezbytný, a také těch vojenských příslušníků, kteří jsou vnímáni jako virem ohrožená skupina.

Zdroj: ČTK
Další zprávy