Mišmaš: Hra o trůny boduje, kritici jsou ze 4. sezóny paf

Přenos skončil
Středa 2. dubna. Kuriózní zprávy, které právě hýbou světem i Českem.
Hra o trůny rozjela čtvrtou sezonu.
Hra o trůny rozjela čtvrtou sezonu. | Foto: Aktuálně.cz

Mišmaš je virtuální průvodce po internetové galaxii filmu, hudby, showbyznysu a všeho zábavného i kuriózního, co se děje na sociálních sítích a internetu.

Najdete zde krátké a zejména odlehčené zprávy, které vám poskytnou obrázek o nezpravodajském dění z celého světa.

Přenos skončil

HBO uvede čtvrtou řadu oblíbeného seriálu Hra o trůny již v neděli 6. dubna. Zahraniční recenzenti, kteří měli možnost vidět první tři díly, pějí na novou sezónu jenom samou chválu. "Na své si přijdou krvelační fanoušci hororů, blázni do fantasy a zejména lidi, které fascinují politické intriky," píše Don Kaplan z New York Daily News a jeho slova potvrzuje nadšená recenze Toma Gliatta z People Weekly, který vyzdvihuje svižnost a třeskutost, s jakou je děj nových Her o trůny vyprávěn. Takže (už) v neděli 6. dubna!

 "Jsem modelka a studentka," říká sebevědomě Cassandra Bankson v nové kampani kosmetické společnosti Dermablend. Cassandra trpí nepříjemným akné, což ji spolužáci ve škole dávali řádně najevo vulgárními nadávkami.

Když přišla se slzami v očích domů, vyslechla si od dědečka, který ji vychovával, druhé kolo urážek a výčitek, jak vypadá. "Když tohle slyšíte denně, je velmi těžké se mít ráda," vysvětluje Cassandra. Pointa? Díky kosmetice a make-upu se Cassandra může znovu cítit sebevědomě a být ženou, kterou si vždycky přála. Silná kampaň!

Cassandra's Camo Confession

Video: YouTube

Kytarista Jonny Greenwood promluvil o novém albu Radiohead. "Sejdeme se na konci léta, abychom probrali plány. Víte, jsme jako nějaké pomalu se pohybující zvíře. Určitě se ale rozhodneme, co budeme dělat dál," naznačil Greenwood v interview pro Nashville Cream.

Členové Radiohead se v současné době věnují sólovým projektům a užívají si přestávku od povinností po vydání svého osmého studiového alba The King Of Limbs.

Začátkem roku už Jonnyho bratr Colin Greenwood řekl, plány na nové album Radiohead "visí ve vzduchu".

Dočkáme se devátého alba Radiohead ještě letos?

Foto: Aktuálně.cz
Magazín ČTK Magazín, ČTK
2. 4. 2014 12:51
 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA zakázaly kvůli podpoře Madury vstup do země kubánskému ministrovi vnitra

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalila cestovní sankce na druhého vysokého kubánského politika. Zesiluje tak tlak na zemi kvůli pokračující podpoře vlády venezuelského prezidenta Nicoláse Madury. Zákaz vstupu do země se týká kubánského ministra vnitra, kterým je Julio César Gandarilla Bermejo, kvůli jeho účasti na hrubém porušování lidských práv ve Venezuele, oznámil americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Vyzval také další země, aby se připojily k USA.

Zákaz je spíše symbolickým krokem. Pompeo dodal, že Bermejo je také zodpovědný za svévolné zatčení a zadržení tisíců kubánských občanů a nezákonné uvěznění více než 100 politických vězňů na Kubě. Jeho ministerstvo dohlíželo na mučení politických disidentů, zadržených a vězňů, a také na vraždu některých těchto osob policejními a bezpečnostními silami.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie v Hongkongu opět použila slzný plyn. Demonstranti se bránili benzinovými bombami

Nové násilí vypuklo v neděli ráno místního času u obléhaného kampusu polytechnické univerzity v Hongkongu, uvedla agentura Reuters. Po několika klidných hodinách, kdy demonstranti spali na trávníku a v univerzitní knihovně, policie opět použila slzný plyn. Aktivisté na oplátku použili proti policistům benzinové bomby, některé z nich zapálily stromy mimo areál.

Některé části kampusu vypadají v neděli spíše jako pevnost s barikádami a černě oděnými protestujícím na hradbách, kteří mají improvizované zbraně, jako cihly bedny zápalných bomb, luky a šípy. Polytechnická univerzita je poslední z pěti univerzit, který zůstává obsazen aktivisty. Ti ji vyžívají jako základnu pro blokování nedalekého silničního tunelu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy