Milujete kočky a moře? Útulek na řeckém ostrově hledá pomocníky, musí ale rozumět kočičí psychologii

ČTK Magazín ČTK, Magazín
14. 8. 2018 14:24
Útulek na řeckém ostrově Syros shání pomocníka k pětapadesáti kočkám. Podmínkou je věk nad 45 let, umění mluvit s kočkami a porozumění jejich chování.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Lidé, kteří touží po životě u moře a zároveň milují kočky, by neměli minout jedinečnou pracovní nabídku. Kočičí útulek na řeckém ostrově Syros totiž hledá nového zaměstnance, informovala o víkendu britská BBC.

Majitelka útulku novému zaměstnanci nabízí ubytování a společnost momentálně pětapadesáti koček. Zároveň ale hledá člověka ideálně staršího 45 let, který rozumí "kočičí psychologii", umí s nimi mluvit a poradí si s těmi zdivočelými i samotářskými. 

Pracovní nabídka dánské majitelky útulku Joan Bowellové se dostala do mnoha evropských médií a během několika dnů se na ni obrátily stovky lidí. A podle svých slov takhle velký zájem o práci v útulku vůbec nečekala. Další zájemci by se jí měli ozvat pouze v případě, že práce v kočičím útulku je pro ně splněným snem nebo rovnou posláním. Bowellová hodlá vhodné kandidáty vybrat na konci srpna. 

Bowellová a její manžel se totiž rozhodli odstěhovat a nabízí tak minimálně šestiměsíční práci na poloviční úvazek za zhruba devět tisíc korun měsíčně. 

BBC upozornila na to, že i zdánlivě perfektní zaměstnání může mít své mouchy. Ben Southall v roce 2009 získal "nejlepší práci na světě" a stal se na půl roku správcem australského ostrova Hamilton, jednoho z nejoblíbenějších turistických cílů v zemi. O místo se ucházelo téměř 35 tisíc lidí.

"Bylo to nejlepší zaměstnání na světě, ale zároveň jsem byl neustále v jednom kole," řekl. Vzpomíná, že se například na jeho počest konal večírek, ale nezvládl na něj dorazit, protože dával jeden rozhovor za druhým.

Video: Ve většině případů vychovávám spíš chovatele než kočky, říká kočičí psycholožka

Ve většině případů vychovávám spíš chovatele než kočky. Kočka by měla dobře vědět, kde je její místo, má ale pocit, že všemu vládne. | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy