Milujete kočky a moře? Útulek na řeckém ostrově hledá pomocníky, musí ale rozumět kočičí psychologii

ČTK Magazín ČTK, Magazín
14. 8. 2018 14:24
Útulek na řeckém ostrově Syros shání pomocníka k pětapadesáti kočkám. Podmínkou je věk nad 45 let, umění mluvit s kočkami a porozumění jejich chování.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Lidé, kteří touží po životě u moře a zároveň milují kočky, by neměli minout jedinečnou pracovní nabídku. Kočičí útulek na řeckém ostrově Syros totiž hledá nového zaměstnance, informovala o víkendu britská BBC.

Majitelka útulku novému zaměstnanci nabízí ubytování a společnost momentálně pětapadesáti koček. Zároveň ale hledá člověka ideálně staršího 45 let, který rozumí "kočičí psychologii", umí s nimi mluvit a poradí si s těmi zdivočelými i samotářskými. 

Pracovní nabídka dánské majitelky útulku Joan Bowellové se dostala do mnoha evropských médií a během několika dnů se na ni obrátily stovky lidí. A podle svých slov takhle velký zájem o práci v útulku vůbec nečekala. Další zájemci by se jí měli ozvat pouze v případě, že práce v kočičím útulku je pro ně splněným snem nebo rovnou posláním. Bowellová hodlá vhodné kandidáty vybrat na konci srpna. 

Bowellová a její manžel se totiž rozhodli odstěhovat a nabízí tak minimálně šestiměsíční práci na poloviční úvazek za zhruba devět tisíc korun měsíčně. 

BBC upozornila na to, že i zdánlivě perfektní zaměstnání může mít své mouchy. Ben Southall v roce 2009 získal "nejlepší práci na světě" a stal se na půl roku správcem australského ostrova Hamilton, jednoho z nejoblíbenějších turistických cílů v zemi. O místo se ucházelo téměř 35 tisíc lidí.

"Bylo to nejlepší zaměstnání na světě, ale zároveň jsem byl neustále v jednom kole," řekl. Vzpomíná, že se například na jeho počest konal večírek, ale nezvládl na něj dorazit, protože dával jeden rozhovor za druhým.

Video: Ve většině případů vychovávám spíš chovatele než kočky, říká kočičí psycholožka

Ve většině případů vychovávám spíš chovatele než kočky. Kočka by měla dobře vědět, kde je její místo, má ale pocit, že všemu vládne. | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy