Nejlepší práce na světě? Klinika hledá člověka, který se bude za půl milionu mazlit s kočkami

Magazín Magazín
30. 5. 2017 11:29
Dublinská klinika nabízí pozici profesionálního mazliče koček za zhruba 660 tisíc korun. Požadavky? Bezvýhradná láska ke kočkám, jemné ruce, mírný hlas a schopnost rozumět různým typům kočičího vrnění. Klinika by totiž chtěla předcházet stresům, které kočky při návštěvě ordinace často zažívají.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Pokud milujete kočky a dovedete si představit, že byste se s nimi mazlili celý den, máme pro vás dobrou zprávu.

Dublinská veterinární klinika Just Cats Veterinary Clinic & Cattery totiž hledá profesionální mazliče koček. Zájemci by si měli odpovědět kladně na otázky jako: Počítáte před spaním koťata? nebo Krmíte toulavé kočky ve svém okolí?

Klinika nabízí plat v rozmezí 20 až 25 tisíc eur ročně, což je zhruba 529 až 661 tisíc korun.

Jemné ruce, hlas a schopnost rozlišit vrnění

Potenciální kočičí mazliči by také měli mít jemné ruce, jež dokáží hladit kočky delší dobu, mírný tón hlasu a chování či schopnost porozumět různým typům kočičího vrnění.

Budoucí zaměstnanci kliniky by se totiž měli starat o to, aby se kočky před veterinární prohlídkou uklidnily. Právě rozpoznání různého typu vrnění vede k odhalení toho, zda je kočka vystresovaná či nikoliv.

Veterinářka Aoife Caulfieldová řekla serveru Huffington Post, že oficiální pracovní zařazení bude záviset na dovednostech člověka, kterého klinika přijme. "Uvažujeme o veterinárním stážistovi, zdravotní sestře nebo zdravotní asistence, aby práce odpovídala jejich roli," napsala v e-mailu.

Podle ní bude základem práce zaměstnance zodpovědnost za to, že se jejich pacienti a hosté budou během ošetření cítit dobře.

Uvolnění majitelé i kočky

Veterinářka vysvětlila, že podle výzkumníků kočky často nedostávají dostatečnou veterinární péči. Majitelé domácích zvířat váhají chodit s kočkami k veterináři, dokud nemají nějaký závažný problém, protože zvířata bývají u lékaře vystresovaná. Klinika Just Cats by to však chtěla změnit.

"Jestliže pomůžeme kočce a jejímu majiteli k tomu, aby byli při návštěvě uvolnění a cítili se příjemně, mají naši pacienti nejlepší šanci na to, aby se jim dostalo vysoce kvalitní zdravotní péči a pokračovali s námi ve spolupráci i nadále," řekla Caulfieldová.

Vzhledem k velké pozornosti, jaké se pracovní nabídce dostává, je jasné, že konkurence bude obrovská. Veterinářka pro Huffington Post připustila, že klinika již obdržela stovky životopisů z celého světa.

Podívejte se: Kocour napadal majitele, zaútočil i na zvířecí psycholožku. Neměl rád hlazení na břiše. 

Kocour napadal majitele, zaútočil i na zvířecí psycholožku. Neměl rád hlazení na břiše. | Video: Česká televize
 

Právě se děje

před 29 minutami

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 45 minutami

Vrtulník zasahoval u nehody na dálnici D11. Úsek už je průjezdný

Nákladní vůz najel odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě zasahoval vrtulník. Dálnice byla v místě nehody asi 30 minut uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová. Provoz byl obnoven před 17:00.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Nehoda se stala krátce po 16:00. Pětatřicetiletý muž utrpěl středně těžká zranění nohou a hlavy, letecky byl po ošetření převezen do královéhradecké nemocnice, řekla mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy