Video: Drsná zvířecí říše. Medvěd chtěl zabít mládě, do cesty se mu postavila matka

Associated Press Video Associated Press, Video
10. 6. 2022 11:30
Medvědí samec ve španělských horách brutálně zaútočil na medvědici s mládětem. Zvířata spolu chvíli bojovala. Poté samec i samice spadli z útesu. Jejich boj a pád z horského svahu natočil Claudio Sordo Velasco.
Video: Associated Press, Video

Video ukazuje, jak se medvědí samec v Kantaberském pohoří ve Španělsku blíží k medvědici. Ta se staví mezi medvěda a své mládě, aby ho ochránila. Potom na ni medvěd zaútočí a chvíli spolu bojují. Medvídě mezitím uniká pryč, samec i samice nakonec padají dolů z horského svahu.

Místní ochránci zvířat uvedli, že pro medvědího samce byla zranění z pádu smrtelná, zatímco medvědice i s medvídětem přežily. Ukryly se v jeskyni a ochránci jim poskytli potravu.

Medvědí samec se snažil zabít medvídě předchozího dominantního samce ve snaze spustit u medvědice touhu znovu se rozmnožovat. "Napadení mláďat za účelem páření je u medvědů hnědých velmi běžným chováním. Stejně tak jako u spousty dalších druhů savců," vysvětlil biolog Juan Carlos Blanco pro web britské zpravodajské televize BBC.

Záběry, které zachycují drsnou realitu zvířecí říše, si po zveřejnění všimla světová média. Na webu BBC jde o aktuálně nejsledovanější video. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy