"Proč mi přišlo, že mě Okamura balil?" Matylda baví Čechy, má i účet na Twitteru

Magazín ČTK Magazín, ČTK
7. 10. 2021 10:13
Umělá inteligence jménem Matylda pokládala ve středu večer otázky čelným představitelům politických stran a koalic v debatě České televize k víkendovým volbám do sněmovny. Umělou inteligenci s ženskou tváří vytvořili vědci spolupracující s Univerzitou Karlovou, pro formulaci otázek dostala k dispozici oficiální životopisy politiků a části programů jejich stran, které se týkají budoucnosti.

Otázky se týkaly internetu, technologií, mobilních telefonů i umělé inteligence jako takové. Na sociálních sítích se Matylda setkala převážně s pobavenými reakcemi diskutujících, kteří poukazovali na její nesmyslné otázky i to, že umělá inteligence neumí za tázací větou otazník.

Matylda (umělá inteligence)
Matylda (umělá inteligence) | Foto: Česká televize

Podívejte se v tomto přehledu na některé odlehčené reakce na Matyldu, která už má na Twitteru i vlastní parodický účet. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Senát na rozdíl od Sněmovny zpřístupní ve čtvrtek své sídlo veřejnosti

Při příležitosti státního svátku, který připomíná vznik samostatného československého státu v roce 1918, si lidé si budu moci prohlédnout Valdštejnský a Kolovratský palác v centru Prahy. Budou ale muset dodržovat protiepidemická opatření. Kancelář Senátu to uvedla na svém webu. Sněmovna na státní svátek 28. října zůstane uzavřena. Důvodem jsou podle informací tiskového odboru zejména pokračující oprava fasád sněmovních budov na Malostranském náměstí i nynější protikoronavirová opatření.

Sídlo Senátu bude otevřeno od 9:00 do 16:00. Ve Valdštejnském paláci si budou moci návštěvníci prohlédnout nejkrásnější historické prostory, mezi něž patří Rytířská síň, Audienční síň nebo Mytologická chodba. Podívat se budou moci také do jednacího sálu, kde dříve byly ustájeni koně vévody Albrechta z Valdštejna a kde nyní senátoři schvalují zákony. V Kolovratském paláci nahlédnou příchozí mimo jiné do Růžového a Zeleného salonku, kde zasedala prvorepubliková vláda.

Další zprávy