Trumpovi jsou magnetem muzea voskových figurín v Dubaji. Časem může přibýt i Biden

ČTK ČTK
14. 10. 2021 7:58
Bývalý americký prezident Donald Trump a jeho žena Melania se stali magnetem nového dubajského muzea voskových figurín Madame Tussauds. Jak napsala agentura AP, Trump měl dobré vztahy s bohatými Spojenými arabskými emiráty a jeho jediný golfový areál v tomto regionu je v Dubaji.
Manželé Donald a Melania Trumpovi.
Manželé Donald a Melania Trumpovi. | Foto: Reuters

Ve středu se v tomto městě, jež právě hostí světovou výstavu Expo 2020, otevřelo muzeum voskových figurín. Nabízí podobizny 60 známých lidí včetně čínského prezidenta Si Ťin-pchinga.

Trump v obleku s červenou vázankou sedí za pracovním stolem a hledí na svůj mobilní telefon, jeho žena stojí vedle v modrých šatech. Podobně se objevovala v prezidentské kampani v roce 2016.

"On vypadá velmi skutečný, ale není dost oranžový," prohlásila sedmadvacetiletá návštěvnice muzea Marva Haddová, když se u Trumpových vyfotografovala.

Na figurínách pro Dubaj pracovalo v londýnském studiu půl roku 20 umělců. Vosk vlili do kovových forem a pak dotvarovali. Vlasy byly podle AP jeden po druhém vsazeny pomocí jehel.

Výběr figurín pro dubajské muzeum se dělal podle pečlivého zvážení toho, kdo bude pro místní největším lákadlem. K vidění zatím není Trumpův nástupce Joe Biden, ale mluvčí muzea nevyloučil, že se tam objeví později.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Ruský plynárenský gigant Gazprom zastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud do prosince nebude nová smlouva

Ruský plynárenský gigant Gazprom pozastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud nebude do začátku prosince podepsán nový dodavatelský kontrakt. Oznámila to dnes podle agentury Interfax firma. Moldavsko po vypršení dřívějšího kontraktu muselo kvůli nedostatku energie vyhlásit stav nouze, upozornila agentura Reuters.

Moldavská premiérka Natalia Gavrilitaová v pátek uvedla, že Moldavsko a Rusko se stále nedokázaly shodnout na ceně a dalších podmínkách nové dohody. Dlouholetý kontrakt s Gazpromem vypršel Moldavsku koncem září, podle listu Kommersant byl ale prodloužen do konce října.

Zdroj: ČTK
Další zprávy