Manželům vadí sňatky gayů. Když budou legální, rozvedou se

jaz
16. 6. 2015 9:19
Australský pár tvrdí, že novela, která má umožnit homosexuálům uzavírat sňatky, je v rozporu s jejich vírou a podstatou manželství. Jsou proto rozhodnuti se rozvést.
Foto: Sarah Jensen / Facebook

Canberra – Manželé Nick a Sarah Jansenovi z Austrálie veřejně oznámili, že pokud vláda schválí sňatky osob stejného pohlaví, ukončí své manželství. Legislativní změna by totiž zásadně zasáhla do povahy instituce manželství a toho nechtějí být součástí.

"Když jsme se brali, podepsali jsme smlouvu se státem. Smlouva definovala stávající podobu manželství a věcí, které z toho vyplývají. Muž a žena pro život a pro dobro dětí. Pokud dojde ke změně definice, smlouva bude neplatná," napsal Nick Jensen na blogu pro CityNews.

Manželé jsou svoji už deset let, a pokud australská vláda povolí homosexuální sňatky, jsou připraveni se rozvést, ovšem jen úředně. Přiznávají, že na jejich vztahu by se vůbec nic nezměnilo. Dále by vychovávali své děti, nazývali by se manželem a manželkou a stejně by se měli rádi. Doufají, že k jejich rozvodu ale nikdy nedojde.

Foto: Sarah Jensen / Facebook

Za svůj postoj k homosexuálům si manželé vysloužili pod svým článkem kritiku. Nick v něm dále píše: "Jakmile změníte význam manželství, přestane dávat smysl. Bude to mít také vliv na různé věci. Uvidíme vyrůstat děti bez svých biologických matek a otců."

Nick Jensen pracuje v instituci, která šíří křesťanské hodnoty ve společnosti. Je přesvědčen, že do manželství by se stát vůbec neměl plést. Je podle něho darem od boha a náleží církvi. Stát se o něj zajímá jen kvůli případnému rozvodu nebo dělení majetku.

Navíc uvádí, že úprava podmínek manželství bude mít velký vliv také na okolí, za příklad uvádí svatební fotografy. Podle Nicka je důležité, aby tito lidé měli možnost odmítnout homosexuální snoubence, pokud je to v rozporu s jejich dobrými mravy.

I přes velké množství odsuzujících komentářů i nově vytvořených profilů na sociálních sítích, které si rozvod Nicka a Sarah vysloveně přejí, manželé odmítají, že by byli nenávistní nebo bigotní. Podle svých slov se jen obávají znehodnocení základního kamene společnosti, jakým je právě manželství.

"Jakýkoli pokus změnit definici manželství je něco, co nejsme ochotni sdílet," napsal Nick ve svém článku.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy