Manželům vadí sňatky gayů. Když budou legální, rozvedou se

jaz
16. 6. 2015 9:19
Australský pár tvrdí, že novela, která má umožnit homosexuálům uzavírat sňatky, je v rozporu s jejich vírou a podstatou manželství. Jsou proto rozhodnuti se rozvést.
Foto: Sarah Jensen / Facebook

Canberra – Manželé Nick a Sarah Jansenovi z Austrálie veřejně oznámili, že pokud vláda schválí sňatky osob stejného pohlaví, ukončí své manželství. Legislativní změna by totiž zásadně zasáhla do povahy instituce manželství a toho nechtějí být součástí.

"Když jsme se brali, podepsali jsme smlouvu se státem. Smlouva definovala stávající podobu manželství a věcí, které z toho vyplývají. Muž a žena pro život a pro dobro dětí. Pokud dojde ke změně definice, smlouva bude neplatná," napsal Nick Jensen na blogu pro CityNews.

Manželé jsou svoji už deset let, a pokud australská vláda povolí homosexuální sňatky, jsou připraveni se rozvést, ovšem jen úředně. Přiznávají, že na jejich vztahu by se vůbec nic nezměnilo. Dále by vychovávali své děti, nazývali by se manželem a manželkou a stejně by se měli rádi. Doufají, že k jejich rozvodu ale nikdy nedojde.

Foto: Sarah Jensen / Facebook

Za svůj postoj k homosexuálům si manželé vysloužili pod svým článkem kritiku. Nick v něm dále píše: "Jakmile změníte význam manželství, přestane dávat smysl. Bude to mít také vliv na různé věci. Uvidíme vyrůstat děti bez svých biologických matek a otců."

Nick Jensen pracuje v instituci, která šíří křesťanské hodnoty ve společnosti. Je přesvědčen, že do manželství by se stát vůbec neměl plést. Je podle něho darem od boha a náleží církvi. Stát se o něj zajímá jen kvůli případnému rozvodu nebo dělení majetku.

Navíc uvádí, že úprava podmínek manželství bude mít velký vliv také na okolí, za příklad uvádí svatební fotografy. Podle Nicka je důležité, aby tito lidé měli možnost odmítnout homosexuální snoubence, pokud je to v rozporu s jejich dobrými mravy.

I přes velké množství odsuzujících komentářů i nově vytvořených profilů na sociálních sítích, které si rozvod Nicka a Sarah vysloveně přejí, manželé odmítají, že by byli nenávistní nebo bigotní. Podle svých slov se jen obávají znehodnocení základního kamene společnosti, jakým je právě manželství.

"Jakýkoli pokus změnit definici manželství je něco, co nejsme ochotni sdílet," napsal Nick ve svém článku.

 

Právě se děje

Další zprávy