Manželům vadí sňatky gayů. Když budou legální, rozvedou se

jaz
16. 6. 2015 9:19
Australský pár tvrdí, že novela, která má umožnit homosexuálům uzavírat sňatky, je v rozporu s jejich vírou a podstatou manželství. Jsou proto rozhodnuti se rozvést.
Foto: Sarah Jensen / Facebook

Canberra – Manželé Nick a Sarah Jansenovi z Austrálie veřejně oznámili, že pokud vláda schválí sňatky osob stejného pohlaví, ukončí své manželství. Legislativní změna by totiž zásadně zasáhla do povahy instituce manželství a toho nechtějí být součástí.

"Když jsme se brali, podepsali jsme smlouvu se státem. Smlouva definovala stávající podobu manželství a věcí, které z toho vyplývají. Muž a žena pro život a pro dobro dětí. Pokud dojde ke změně definice, smlouva bude neplatná," napsal Nick Jensen na blogu pro CityNews.

Manželé jsou svoji už deset let, a pokud australská vláda povolí homosexuální sňatky, jsou připraveni se rozvést, ovšem jen úředně. Přiznávají, že na jejich vztahu by se vůbec nic nezměnilo. Dále by vychovávali své děti, nazývali by se manželem a manželkou a stejně by se měli rádi. Doufají, že k jejich rozvodu ale nikdy nedojde.

Foto: Sarah Jensen / Facebook

Za svůj postoj k homosexuálům si manželé vysloužili pod svým článkem kritiku. Nick v něm dále píše: "Jakmile změníte význam manželství, přestane dávat smysl. Bude to mít také vliv na různé věci. Uvidíme vyrůstat děti bez svých biologických matek a otců."

Nick Jensen pracuje v instituci, která šíří křesťanské hodnoty ve společnosti. Je přesvědčen, že do manželství by se stát vůbec neměl plést. Je podle něho darem od boha a náleží církvi. Stát se o něj zajímá jen kvůli případnému rozvodu nebo dělení majetku.

Navíc uvádí, že úprava podmínek manželství bude mít velký vliv také na okolí, za příklad uvádí svatební fotografy. Podle Nicka je důležité, aby tito lidé měli možnost odmítnout homosexuální snoubence, pokud je to v rozporu s jejich dobrými mravy.

I přes velké množství odsuzujících komentářů i nově vytvořených profilů na sociálních sítích, které si rozvod Nicka a Sarah vysloveně přejí, manželé odmítají, že by byli nenávistní nebo bigotní. Podle svých slov se jen obávají znehodnocení základního kamene společnosti, jakým je právě manželství.

"Jakýkoli pokus změnit definici manželství je něco, co nejsme ochotni sdílet," napsal Nick ve svém článku.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Čeští fotbalisté zůstali v žebříčku FIFA na 45. místě

Čeští fotbalisté zůstali po třech říjnových zápasech v žebříčku reprezentací FIFA na 45. místě, o které se nyní dělí se Skotskem. Pořadí stále vede Belgie. Mezinárodní federace fotbalových asociací zveřejnila říjnový žebříček na svém webu.

Český tým v říjnu odehrál tři venkovní zápasy. Nejprve v přípravě zvítězil 2:1 na Kypru, následně v Lize národů vyhrál totožným výsledkem v Izraeli a poté ve stejné soutěži podlehl 0:1 ve Skotsku. Během srazu z mužstva postupně kvůli koronavirovým opatřením vypadlo sedm hráčů a v posledním duelu scházel i hlavní trenér Jaroslav Šilhavý.

Z českých soupeřů v Lize národů si nejvíce polepšil Izrael, který se posunul o pět míst na 88. pozici. Skotové poskočili o čtyři příčky a mají stejně bodů jako Šilhavého svěřenci. Slováci naopak klesli o jedno místo na 37. pozici.

Už přes dva roky vévodí žebříčku Belgičané. Prvních pět míst zůstalo nezměněno, na šestou pozici poskočili Španělé. Největší posun se povedl Maltě, která si polepšila o šest příček na 180. místo.

Další zprávy