Manželům vadí sňatky gayů. Když budou legální, rozvedou se

jaz
16. 6. 2015 9:19
Australský pár tvrdí, že novela, která má umožnit homosexuálům uzavírat sňatky, je v rozporu s jejich vírou a podstatou manželství. Jsou proto rozhodnuti se rozvést.
Foto: Sarah Jensen / Facebook

Canberra – Manželé Nick a Sarah Jansenovi z Austrálie veřejně oznámili, že pokud vláda schválí sňatky osob stejného pohlaví, ukončí své manželství. Legislativní změna by totiž zásadně zasáhla do povahy instituce manželství a toho nechtějí být součástí.

"Když jsme se brali, podepsali jsme smlouvu se státem. Smlouva definovala stávající podobu manželství a věcí, které z toho vyplývají. Muž a žena pro život a pro dobro dětí. Pokud dojde ke změně definice, smlouva bude neplatná," napsal Nick Jensen na blogu pro CityNews.

Manželé jsou svoji už deset let, a pokud australská vláda povolí homosexuální sňatky, jsou připraveni se rozvést, ovšem jen úředně. Přiznávají, že na jejich vztahu by se vůbec nic nezměnilo. Dále by vychovávali své děti, nazývali by se manželem a manželkou a stejně by se měli rádi. Doufají, že k jejich rozvodu ale nikdy nedojde.

Foto: Sarah Jensen / Facebook

Za svůj postoj k homosexuálům si manželé vysloužili pod svým článkem kritiku. Nick v něm dále píše: "Jakmile změníte význam manželství, přestane dávat smysl. Bude to mít také vliv na různé věci. Uvidíme vyrůstat děti bez svých biologických matek a otců."

Nick Jensen pracuje v instituci, která šíří křesťanské hodnoty ve společnosti. Je přesvědčen, že do manželství by se stát vůbec neměl plést. Je podle něho darem od boha a náleží církvi. Stát se o něj zajímá jen kvůli případnému rozvodu nebo dělení majetku.

Navíc uvádí, že úprava podmínek manželství bude mít velký vliv také na okolí, za příklad uvádí svatební fotografy. Podle Nicka je důležité, aby tito lidé měli možnost odmítnout homosexuální snoubence, pokud je to v rozporu s jejich dobrými mravy.

I přes velké množství odsuzujících komentářů i nově vytvořených profilů na sociálních sítích, které si rozvod Nicka a Sarah vysloveně přejí, manželé odmítají, že by byli nenávistní nebo bigotní. Podle svých slov se jen obávají znehodnocení základního kamene společnosti, jakým je právě manželství.

"Jakýkoli pokus změnit definici manželství je něco, co nejsme ochotni sdílet," napsal Nick ve svém článku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hokejový útočník Sobotka dohraje sezonu ve Spartě

Hokejový útočník Vladimír Sobotka bude působit ve Spartě i ve zbytku sezony. Třiatřicetiletý hráč se zkušenostmi z NHL má s Pražany podepsanou smlouvu do konce ledna, s klubem se již ale domluvil na jejím prodloužení.

"Je to na dobré cestě. Věděli jsme, že bereme rozdílového hráče a jsme s Vláďou naprosto spokojeni. Splňuje naše představy," uvedl sportovní ředitel Sparty Petr Ton pro O2 TV v průběhu dnešního zápasu v Brně. Oficiálně by obě strany měly dohodu potvrdit příští týden.

Sobotka přišel do Sparty v polovině listopadu a nejprve podepsal měsíční smlouvu, kterou následně prodloužil do konce ledna. Dosud odehrál 24 zápasů, ve kterých nasbíral 23 bodů za čtyři branky a 19 asistencí. Nejčastěji nastupuje v elitní formaci společně s kapitánem Michalem Řepíkem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalistky USK se rozloučily s Euroligou výhrou nad Gdyní

Basketbalistky ZVVZ USK Praha se rozloučily s touto sezonou Evropské ligy vítězstvím nad Gdyní 80:67. Double double si v utkání 6. kola připsala za vítězky Američanka Brionna Jonesová, která byla s 27 body nejlepší střelkyní zápasu a přidala 10 doskoků. V týmu Gdyně se povedl také Lauře Miškinieneové se 17 body a 13 doskoky.

Naději na postup ze skupiny B do čtvrtfinále ztratily svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové v domácí "bublině" v hale na Královce porážkami v úterý s Fenerbahce Istanbul a ve čtvrtek s Lyonem. Mezi nejlepší osmičkou chybí USK poprvé od sezony 2012/13.

Gdyně, která v silné skupině neuhrála ani jednu výhru, držela s domácím týmem v první čtvrtině krok a dokonce v jednu chvíli vedla o pět bodů. Bylo to především díky devíti bodům Alice Kunekové. V druhé čtvrtině už ale USK, který tradičně střelecky držela Jonesová, dokázal získat až desetibodový náskok.

Polský celek se ještě snažil vrátit do hry, ale přišla desetibodová šňůra USK mezi 27. a 40. minutou. Dovršila ji dvěma trojkami za sebou Kateřina Elhotová, před ní ještě jednu proměnila Teja Oblaková. Vyplynulo z toho vedení 52:37. Dvakrát Pražanky unikly i do největšího rozdílu 16 bodů a bez problémů dokráčely k prvnímu úspěchu v domácím turnaji a celkově třetí výhře v soutěži.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ugandská armáda hlásí 189 zabitých členů somálského teroristického hnutí Šabáb

Ugandská armáda v pátek oznámila, že při "překvapivém a rychlém" útoku zabila nejméně 189 příslušníků teroristického hnutí Šabáb v Somálsku. Cílem útoku bylo setkání členů ozbrojené skupiny, vojáci zatkli dva velitele hnutí a předali je somálské armádě. Žádné civilní cíle ani osoby útok nezasáhl, píše agentura AP a dodává, že informace z prohlášení ugandské armády nebylo možné ověřit.

Vedle hlavního leteckého útoku ugandská armáda zasahovala na několika dalších místech v Somálsku. Zneškodnila například vojenskou techniku, kterou teroristé používali, dopravní prostředky a zbraně.

Šabáb, který má vazby na teroristickou síť Al-Káida, chce svrhnout somálskou vládu. Jednotky somálské vlády a mírové oddíly Africké unie (AMISOM) v roce 2011 hnutí vytlačily z větší části metropole Mogadiša. Jeho přívrženci však mají dál pod kontrolou rozlehlé venkovské oblasti, odtud podnikají teroristické operace a sebevražedné atentáty. Hnutí na daních vybere téměř stejně peněz jako somálská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy