Z kluziště květinářství. Majitel lední plochy obešel zákaz tím, že prodává květiny

Reuters Magazín Reuters, Magazín
5. 1. 2021 18:00
Na první pohled to vypadá jako kluziště, ale oficiálně to kluziště není. Přijít sem můžete s bruslemi i bez nich a při vstupu zaplatíte za lístek do květinového skladiště. Provozovatel lední plochy v polském Štětíně se takto rozhodl obejít nařízení o zákazu provozu sportovišť kvůli pandemii koronaviru.
Provozovatel kluziště v polském Štětíně prodává dočasně lístky na vstup do domnělého květinového skladu.
Provozovatel kluziště v polském Štětíně prodává dočasně lístky na vstup do domnělého květinového skladu. | Foto: Reuters

"Můžete skákat, plazit se nebo chodit po čtyřech… brusle mít nemusíte," uvedl majitel kluziště Tomasz Fornalski pro televizi TVN. 

Lidé, kteří kluziště na jihovýchodě města navštíví, zaplatí místo vstupenky na bruslařský ovál lístek do květinového skladu. A na ledové ploše si pak mohou vybírat z dostupných květin, které jsou rozmístěny po celém areálu.

Podobně jako v České republice i v Polsku jsou sportovní aktivity kvůli pandemii koronaviru momentálně zakázány. A Tomasz Fornalski tak kluziště provozuje v rozporu s nařízením.

Polský podnikatel si z toho však zatím nic moc nedělá. "Dokud nedostaneme oficiální vyjádření, že máme zastavit provoz, budeme pokračovat," citovala jej agentura Reuters.

Štětínská hygienická stanice má však jiný názor. "Přijali jsme nezbytná opatření a majiteli nařídili, aby provoz zastavil, rozhodnutí nabývá účinnosti ihned," uvedla mluvčí hygieny Malgorzata Kaplanová. 

Fornalski ovšem není jediný kreativní podnikatel, který provozuje činnost i přes formální zákaz. Agentura Reuters připomíná, že provozovatel vleku v lyžařském areálu Szczyrk spustil jízdy pro sáňkaře místo lyžaře. A kopec je tak podobně jako v mnoha českých lyžařských areálech plný lidí. 

Policie vyhání lyžaře a sáňkaře i z německých sjezdovek:

Policisté vyhánějí lyžaře a sáňkaře i z německých sjezdovek | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 36 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy