Lovestory z Ria: Král desetiboje Eaton naštval v USA fandy. V kanadské čepici hnal manželku k bronzu

hrz
19. 8. 2016 11:49
Americký vládce světového desetiboje Ashton Eaton si to pořádně rozházel u svých fanoušků. Podporoval totiž svou manželku, kanadskou sedmibojařku Brianne Theisen-Eatonovou, v čepičce s nápisem "Canada", navíc uprostřed kanadského realizačního týmu. "Je to takový hřích mít rád zemi, která mi dala mou ženu?" brání se.
Americký fenomenální desetibojař Ashton Eaton gratuluje své kanadské manželce k bronzové medaili v sedmiboji.
Americký fenomenální desetibojař Ashton Eaton gratuluje své kanadské manželce k bronzové medaili v sedmiboji. | Foto: ČTK

Americký fenomenální desetibojař Ashton Eaton doposud dělal svým fanouškům jen a jen radost. Překonal světový rekord Romana Šeberleho, v Londýně 2012 vybojoval zlato, obhájil ho nyní v Riu. Kromě toho je dvojnásobným mistrem světa pod otevřeným nebem a trojnásobným světovým šampionem.

Jenže na letošní olympiádě si u amerických fanoušků udělal vroubek. Povzbuzoval svou manželku, kanadskou sedmibojařku Brianne Theisen-Eatonovou spolu s kanadským realizačním týmem, navíc v kšiltovce s nápisem "Canada".

To u Američanů vyvolalo velkou vlnu kritiky. "Copak nereprezentuji dobře svou zemi?" brání se rekordman. "Co je na tom špatného, že mám rád zemi, která mi dala manželku?" dodává.

Zastává se ho pochopitelně i jeho žena Brianne. "Ashton je můj největší fanoušek, bez něj bych to nikdy nedokázala. Děkuji ti, že mě pořád podporuješ," vyznala se po zisku olympijského bronzu.

Eatonův prohřešek má zajímavou dohru. Jeho kanadská čepička nadchla Kanaďany, takže pro obhajobu olympijského zlata mohl získat tisíce nových fanoušků ze sousední země. Jenže v průběhu desetibojařské soutěže se ukázalo, že k jeho největším soupeřům bude patřit právě Kanaďan - Damian Warner. A bylo rázem po novém táboře podporovatelů. Američan nicméně soutěž s přehledem zvládl, vyrovnal Šeberleho olympijský rekord, Kanaďan skončil třetí.

Manželé Eatonovi berou své americko-kanadské soužití s nadhledem. "Říkáme tomu 'Severoamerický tým'," nechali se slyšet před Riem. "Jo, ale když proti sobě soupeří Kanada a USA třeba na zimní olympiádě, tak to byste nás měli vidět, to je úplně něco jiného!" citoval je server People.com.

Eaton se navíc zdá být nesmírně tolerantním partnerem, na svých stránkách si hrdě napoutal snímek, jak si jeho manželka po medailovém ceremoniálu pořizuje selfie s Usainem Boltem.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy