Lovestory z Ria: Král desetiboje Eaton naštval v USA fandy. V kanadské čepici hnal manželku k bronzu

hrz
19. 8. 2016 11:49
Americký vládce světového desetiboje Ashton Eaton si to pořádně rozházel u svých fanoušků. Podporoval totiž svou manželku, kanadskou sedmibojařku Brianne Theisen-Eatonovou, v čepičce s nápisem "Canada", navíc uprostřed kanadského realizačního týmu. "Je to takový hřích mít rád zemi, která mi dala mou ženu?" brání se.
Americký fenomenální desetibojař Ashton Eaton gratuluje své kanadské manželce k bronzové medaili v sedmiboji.
Americký fenomenální desetibojař Ashton Eaton gratuluje své kanadské manželce k bronzové medaili v sedmiboji. | Foto: ČTK

Americký fenomenální desetibojař Ashton Eaton doposud dělal svým fanouškům jen a jen radost. Překonal světový rekord Romana Šeberleho, v Londýně 2012 vybojoval zlato, obhájil ho nyní v Riu. Kromě toho je dvojnásobným mistrem světa pod otevřeným nebem a trojnásobným světovým šampionem.

Jenže na letošní olympiádě si u amerických fanoušků udělal vroubek. Povzbuzoval svou manželku, kanadskou sedmibojařku Brianne Theisen-Eatonovou spolu s kanadským realizačním týmem, navíc v kšiltovce s nápisem "Canada".

To u Američanů vyvolalo velkou vlnu kritiky. "Copak nereprezentuji dobře svou zemi?" brání se rekordman. "Co je na tom špatného, že mám rád zemi, která mi dala manželku?" dodává.

Zastává se ho pochopitelně i jeho žena Brianne. "Ashton je můj největší fanoušek, bez něj bych to nikdy nedokázala. Děkuji ti, že mě pořád podporuješ," vyznala se po zisku olympijského bronzu.

Eatonův prohřešek má zajímavou dohru. Jeho kanadská čepička nadchla Kanaďany, takže pro obhajobu olympijského zlata mohl získat tisíce nových fanoušků ze sousední země. Jenže v průběhu desetibojařské soutěže se ukázalo, že k jeho největším soupeřům bude patřit právě Kanaďan - Damian Warner. A bylo rázem po novém táboře podporovatelů. Američan nicméně soutěž s přehledem zvládl, vyrovnal Šeberleho olympijský rekord, Kanaďan skončil třetí.

Manželé Eatonovi berou své americko-kanadské soužití s nadhledem. "Říkáme tomu 'Severoamerický tým'," nechali se slyšet před Riem. "Jo, ale když proti sobě soupeří Kanada a USA třeba na zimní olympiádě, tak to byste nás měli vidět, to je úplně něco jiného!" citoval je server People.com.

Eaton se navíc zdá být nesmírně tolerantním partnerem, na svých stránkách si hrdě napoutal snímek, jak si jeho manželka po medailovém ceremoniálu pořizuje selfie s Usainem Boltem.

 

Právě se děje

Další zprávy