Letiště v New Yorku otevře zvířecí wellness. Nabídne bazén ve tvaru kosti i luxusní seno pro koně

Magazín Magazín
1. 4. 2017 10:05
Newyorské letiště JFK otevře v létě nové centrum pro zvířata na cestách. Nabídka služeb pro psy, kočky či koně obsahuje mimo jiné pedikúru, bazének nebo luxusní apartmány.
V newyorské Arše si přijdou na své i líné kočky.
V newyorské Arše si přijdou na své i líné kočky. | Foto: Profimedia.cz

Zvířecí wellness a pobytové centrum s názvem The Ark (Archa) na letišti JFK čítá na 80 tisíc metrů čtverečních a nabízí majitelům domácích mazlíčků rozličné služby v závislosti na tom, kolik jsou ochotni zaplatit.

Kromě standardní veterinární péče a informační služby o cestování se zvířaty, si lze mazlíčky nechat vyfotit, zaplatit jim masáž, pobyt v bazénku ve tvaru kosti či luxusní apartmán.

Archa stála celkem 65 milionů dolarů (zhruba 1,6 miliard korun) a je v ní umístěna také ptačí voliéra či nóbl stání pro závodní koně, informoval deník The New York Times.

Soukromí pro tučňáky

V areálu zvířecího centra je k dispozici zatím 23 stání o pěti tisících metrech čtverečních. Luxusní stáje nabízí koňským cestujícím prvotřídní seno, protiskluzové podlahy, stejně jako postel pro polohu vleže.

V červnu by mělo být rozšířeno o dalších 20 tisíc metrů čtverečních a dvojnásobnou kapacitu. Sloužit bude zejména závodním, výstavním a pólo koním cestujícím do Spojených států, kteří budou odtud převáženi do newyorského centra města.

Kočky si v Arše budou moci zařádit v kočičí džungli a tučňáci dokonce mají mít k dispozici svůj soukromý prostor, uvedl server Curbed New York. Pro línější povahy je k dispozici nóbl hotel. Ten bude sloužit nejen zvířecím miláčkům cestujících, ale také zaměstnanců letiště a místních obyvatel.

Luxusní pokoj s televizí pro psy i kočky

Středisko s názvem Paradise 4 Paws (Ráj pro čtyři tlapky), které již existuje na letištích v Chicagu, Dallasu a Denveru, bude mít k dispozici celkem 150 apartmánů, z toho 130 bude pro psy a zbytek pro kočky.

Beautiful cat from Abu Dhabi 🐱 !! #arkjfk #arkpetoasis #petoasis #catsofinstagram #cats #animals

Příspěvek sdílený The ARK at JFK (@arkjfk),

Cena za pokoje pro zvířata se pohybuje mezi 875 až 3 126 korunami za noc s ohledem na velikost apartmánu a typ zvířete.

V největším z nich, Top Dog Suitu o rozměrech 2,7 na 3,6 metrů, je k dispozici postel a TV s plochou obrazovkou o úhlopříčce 81 centimetrů. Díky webové kameře mají majitelé možnost sledovat své domácí mazlíčky nepřetržitě celý den.

 

Právě se děje

Další zprávy