reklama
 
 

Letadlo nouzově přistálo. Za vše mohla hádka kvůli sedadlu

26. 8. 2014 13:06
Muž bránil ženě sedící před ním sklopit sedadlo. Letadlo neplánovaně přistálo v Chicagu, kde byli oba vyvedeni.

Chicago – Let číslo 1462 americké letecké společnosti United Airlines z Newarku do Denveru byl kvůli konfliktu mezi dvěma cestujícími na palubě přerušen mezipřistáním v Chicagu. Letadlo kvůli tomu nabralo hodinu a půl zpoždění. 

Hádka začala mezi osmačtyřicetiletou ženou a stejně starým mužem kvůli sklopení sedadla. Muž s notebookem bránil speciálním chráničem kolen ženě sedící před ním sklopit sedadlo. Chránič je často využíván cestujícími k zajištění osobního prostoru během letu.

Přivolená letuška muže požádala, aby zařízení odstranil. Ten ale odmítl. Rozčilená žena, která tak nemohla sklopit sedačku do pohodlnější polohy, se otočila a vylila na něj sklenici vody.

Cestujícím hrozí pokuta půl milionu

Jak uvedl mluvčí úřadu letecké bezpečnosti Transportation Security Administration Ross Feinstein, "konflikt mezi cestujícími eskaloval neplánovaným mezi přistáním v Chicagu, kde byli oba dva z letadla vykázáni."

Oběma cestujícím může být uložena pokuta za neukázněnost, a to až do výše 25 tisíc dolarů (zhruba 500 tisíc korun).

Možnost použití mechanismu na ochranu kolen (tzv. Knee Defender) je podle pravidel stanovených úřadem Federal Aviation Administration ponechána na jednotlivých leteckých společnostech.

United Airlines, stejně jako jiné větší společnosti, pomůcku například zakazují. Další, jako Spirit Airlines a Allegiant Air, zajistily prostor a komfort svým zákazníkům tak, že ze sedadel odebraly sklápěcí mechanismus. Sedačky jsou tak v jejich letadlech stále ve vzpřímené poloze.

autor: pej | 26. 8. 2014 13:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama