Letadlo muselo přistát hned po startu, cestující zapomněla na letišti dítě

Magazín Magazín
12. 3. 2019 14:25
Letadlo na cestě ze Saúdské Arábie do Malajsie se muselo vrátit hned po vzletu, jedna z cestujících si totiž uvědomila, že zapomněla v odbavovací hale své dítě, a odmítala pokračovat v letu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Letečtí dispečeři si vyslechli krátce po startu velmi netradiční žádost od pilota letu ze Saúdské Arábie do Malajsie. "Můj bože, můžeme se, prosím, vrátit zpátky?" zeptal se pilot pracovníků letiště Krále Abda al-Azíze. Ti netradiční žádost z vysílačky natočili na telefon a video umístili na YouTube, píše web britského deníku The Guardian.

Pracovníci letového provozu byli z pilotovy žádosti evidentně překvapení a chvíli mezi sebou debatovali, jestli mají letounu povolit návrat. "Tenhle let žádá o návrat, cestující zapomněla dítě v čekací hale," debatovali kolegové mezi sebou.

Mezitím pilot opět popisoval nezvyklou situaci, která nastala v letadle. "Řekl jsem vám, že cestující zapomněla dítě na letišti a odmítá pokračovat v letu."

Následovala krátká pauza, po které letadlo nakonec dostalo povolení přistát. "Dobře, vraťte se. Tohle jsme tedy ještě nezažili," řekli dispečeři.

Letadla se vrací v podobných případech velmi vzácně, většinou je důvodem přistání po startu technická závada stroje nebo zdravotní komplikace pasažérů. Například v roce 2013 musel být let na trase z Los Angeles do New Yorku odkloněn do Kansas City, protože si jeden z cestujících neustále zpíval hit zpěvačky Whitney Houston I Will Always Love You.

Video: Divoké přistání v Anglii, piloty potrápil vítr

Divoké přistání na letišti v Anglii. Piloty potrápil silný vítr | Video: Associated Press
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy