Kuriózní operace zachránila rybce život na dalších 20 let

jaz
21. 9. 2014 7:00
Zlatá akvarijní rybka podstoupila chirurgický zákrok, kterým jí byl vyjmut nádor z hlavy. Může tak žít další desítky let.
Foto: Lort Smith / Facebook

Melbourne – Desetiletá akvarijní rybka George přestal z ničeho nic plavat i žrát, proto jí její majitel odvezl na veterinární kliniku Lort Smith v Melbourne, kde se jí ujal tamní ředitel.

Doktor Tristan Rich po sérii testů zjistil, že George má nádor na hlavě a je nutná okamžitá operace. V polovině září tak provedl mikrooperaci pod plnou anestezií, během které rybce zachránil život.

George byl necelou hodinu v umělém spánku.
George byl necelou hodinu v umělém spánku. | Foto: Lort Smith / Facebook

George nejprve dali do kbelíku s anestetiky, poté mu zavedli do tlamičky trubičku s kyslíkem a nádor odoperovali. Kvůli velké ráně, dostal George čtyři stehy a zbytek zalepil doktor Rich tkáňovým lepidlem. Poté dal rybičku do nádrže, kde dostával léky proti bolesti a antibiotika a byl pod dohledem ostatních pracovníků kliniky.

Neznámý majitel zlaté rybky zaplatil za zákrok, který trval celých 45 minut kolem 200 dolarů, což je v přepočtu přes 4 tisíce korun. Díky tomu ale může George žít dalších cca 20 let.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy