Kuriózní operace zachránila rybce život na dalších 20 let

jaz
21. 9. 2014 7:00
Zlatá akvarijní rybka podstoupila chirurgický zákrok, kterým jí byl vyjmut nádor z hlavy. Může tak žít další desítky let.
Foto: Lort Smith / Facebook

Melbourne – Desetiletá akvarijní rybka George přestal z ničeho nic plavat i žrát, proto jí její majitel odvezl na veterinární kliniku Lort Smith v Melbourne, kde se jí ujal tamní ředitel.

Doktor Tristan Rich po sérii testů zjistil, že George má nádor na hlavě a je nutná okamžitá operace. V polovině září tak provedl mikrooperaci pod plnou anestezií, během které rybce zachránil život.

George byl necelou hodinu v umělém spánku.
George byl necelou hodinu v umělém spánku. | Foto: Lort Smith / Facebook

George nejprve dali do kbelíku s anestetiky, poté mu zavedli do tlamičky trubičku s kyslíkem a nádor odoperovali. Kvůli velké ráně, dostal George čtyři stehy a zbytek zalepil doktor Rich tkáňovým lepidlem. Poté dal rybičku do nádrže, kde dostával léky proti bolesti a antibiotika a byl pod dohledem ostatních pracovníků kliniky.

Neznámý majitel zlaté rybky zaplatil za zákrok, který trval celých 45 minut kolem 200 dolarů, což je v přepočtu přes 4 tisíce korun. Díky tomu ale může George žít dalších cca 20 let.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy