Kuriozity z Ria: Ztracené klíče od stadionu, vodopád na schodech i Robert Záruba zaseknutý ve výtahu

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 8. 8. 2016 11:49
Olympijské hry v Rio de Janeiru začaly. Borce nečekají jen boje na sportovních kolbištích. Nástrahy mohou potkat i jinde. Pořadatelé například dokážou ztratit klíče od stadionu a zámek pak musí přeštípávat hasiči. Při cestě do olympijské vesnice ubytování kličkují mezi betonáři a dlaždiči, na schodišti teče voda a na pokoji může na hosty čekat nesmontovaný nábytek.
Když pořadatelé ztratili klíče od stadionu, na řadu přišli hasiči s nůžkami.
Když pořadatelé ztratili klíče od stadionu, na řadu přišli hasiči s nůžkami. | Foto: Twitter/Julia Carneiro

Letní olympijské hry v brazilském Rio de Janeiru byly zahájeny. Zúčastnění borci se však museli potýkat s nejrůznějšími nástrahami ještě před oficiálním začátkem Her. Nebezpečí může číhat na stadionu, ve vodě i na schodišti hotelu.

Dlouho před olympiádou v Riu byla vděčným tématem kritiků špinavá voda. Vznikaly články jako "pouhé tři čajové lžičky by stačily k otravě zdatného plavce" a podobně.

Když už se téma špinavé vody omrzelo, kdosi přišel s tím, že voda zdaleka není to nejhorší, mnohem špinavější je prý v Rio de Janeiru vzduch.

Poté si někdo po dlouhých rocích příprav na srpnovou olympiádu v Brazílii všiml, že se vlastně ocitáme na jižní polokouli, a tudíž zde probíhá období zimy a sluníčko tu v pět odpoledne zapadá.

A pak přijel do olympijské vesnice sportovní komentátor České televize Robert Záruba a podělil se s ostatními o své snímky - jak přicházel do hotelu, před kterým teprve dláždili chodník, a v pokoji ho čekal nesmontovaný nábytek.

To ještě ovšem netušil, že o pár dnů později se chvilku před vysíláním přímého přenosu ocitne spolu s dalšími žurnalisty v zaseknutém výtahu. Na vysvobození čekali dvacet minut.

To by však nebyli novináři, aby i z tohoto negativního zážitku nevytěžili maximum. Kameraman natáčel s kolegou reportáž o uvíznutí ve výtahu, další novinář si na mobil filmoval, jak kameraman natáčí reportáž, a Robert Záruba na mobil filmoval, jak novinář filmuje, jak kameraman natáčí reportáž.

Silniční cyklista Zdeněk Štybar se žurnalistu pokusil trumfnout a na Instagramu zveřejnil video pozoruhodného vodopádu na hotelovém schodišti.

Great we have new shower in the house. 😂😂😂😂

Video zveřejněné uživatelem Zdenek Stybar (@stybarzdenek),

Reportérka BBC Julia Carneiro zase nafilmovala tři hasiče, jak se snaží otevřít stadion Maracana nůžkami. Klíče od zámku totiž nebyly k nalezení. Podařilo se a zápas fotbalistek Švédska a Jihoafrické republiky mohl začít.

 

Právě se děje

Další zprávy