Které jídlo je nejlepší k šampaňskému? Ředkvičky, tvrdí francouzský chemik

Magazín Magazín
15. 7. 2020 15:59
Padesát let zkoumal francouzský chemik a vinař Jacques Puisais, které jídlo se nejlépe hodí k šampaňskému. Před pár dny přišel s revolučním myšlenkou - není to ani maso, ani sladký dezert, ale ředkvičky. "Ředkvičky a šampaňské je prostě perfektní kombinace," potvrzuje Didier Depond, ředitel přední značky šampaňského Delamotte.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Jacques Puisais se věnoval polovinu svého dosavadního života průzkumu toho, které jídlo se perfektně hodí k francouzskému šampaňskému. A názoru 93letého chemika a vinaře se nyní chytil i ředitel přední značky francouzského šumivého vína Delamotte.

"Ředkvičky mají samé výhody. Nestojí skoro nic a netloustne se po nich. Pěstuju svoje vlastní na zahradě, takže si je můžu dopřát při pití šampaňského," glosoval nedávno Didier Depond pro francouzskou zpravodajskou agenturu AFP. 

Sám Depond údajně během pandemie vedl on-line ochutnávky šampaňského a svým klientům posílal k vyzkoušení různé lahve a ročníky. Prodej tradičního francouzského šumivého vína podle rozhlasové stanice RFI zásadním způsobem klesl, a to kvůli zrušení svateb, oslav a dalších společenských akcí, jež se během karantény nekonaly.

A právě během on-line ochutnávek byla řada zákazníků překvapena, že si kromě bagety, másla, plátků lososa, šunky nebo sýrů měli přichystat také pálivou červeno-růžovou zeleninu.

"Ředkvičky se rozhodně staly diskutovaným tématem, jakmile tuhle kombinaci ale lidé ochutnají, všechno pochopí," tvrdí Depond. 

"Ředkvičky stimulují chutě podobně jako šampaňské. Ostrá chuť vám zůstane v paměti, jakmile ji ale zapijete šampaňským, chutná méně ostře a více ovocně," citoval Puisaise britský deník Daily Telegraph

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy