Kruhový objezd, na který řidiči jen nadávají. Přednost tu mají cyklisté a chodci

Magazín Magazín
13. 8. 2020 9:24
V Anglii způsobil nový typ kruhového objezdu pořádné komplikace ještě před oficiálním otevřením. Na křižovatce mají totiž přednost chodci a cyklisté před auty, což řadě anglických řidičů působí velké komplikace. Jeden z šoférů tu dokonce během prvních dnů naboural do dopravního značení a od nehody ujel. 
Kruhový objezd, na který řidiči jen nadávají. Přednost tu mají cyklisté a chodci | Video: Associated Press

Kruhový objezd v univerzitním anglickém městě Cambridge je první svého druhu v Anglii a měl testovací provoz od konce července. Vzápětí byl však hned uzavřen, protože řidičům způsoboval kvůli změně přednosti nemalé problémy, píše web Forbes. Znovuotevření se dočká v půlce srpna.

Na netradiční křižovatce, která mezi místními motoristy vyvolala velké vášně, mají pěší na přechodu pro chodce absolutní přednost před auty i bicykly. Auta navíc musejí dát rovněž přednost kolům, které mají na "kruháku" vlastní pruh, což je pro anglické řidiče zcela nový koncept, poukazují kritici.

Foto: ČTK

Jeden z šoférů hned v prvních dnech naboural dopravní značení a ujel. "Návrh kruhového objezdu nehrál při nehodě žádnou roli," odmítá město vinu v tiskovém prohlášení, podle kterého na křižovatce v tu dobu ještě fungovaly semafory.

"Kruhák" vyšel město původně na 800 tisíc liber (v přepočtu asi 23 milionů korun), kvůli komplikacím spojených s koronavirem a dodělávkám je finální částka trojnásobná, upozorňuje web Sky News.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Ministr zemědělství Toman slibuje pomoc rybářům v okolí Bečvy

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) slibuje pomoc rybářům v okolí řeky Bečvy po havárii způsobené kyanidem. Využít by mohli vodní nádrže státního podniku Povodí Moravy nebo v postižených revírech vypouštět jiné druhy ryb. Ministerstvo zemědělství je podle něj také připraveno zajistit peníze pro částečnou úhradu vzniklých škod.

"Řeky a potoky jsou pro naši krajinu důležité. Život v nich je klíčový. Jsem proto připraven Českému rybářskému svazu - Územnímu svazu pro severní Moravu a Slezsko pomoci při opětovném zarybnění postižených revírů. Za současné situace vítáme každou ruku, která přispěje k řešení situace," řekl Toman.

Zdroj: ČTK
Další zprávy