Kruhový objezd, na který řidiči jen nadávají. Přednost tu mají cyklisté a chodci

V Anglii způsobil nový typ kruhového objezdu pořádné komplikace ještě před oficiálním otevřením. Na křižovatce mají totiž přednost chodci a cyklisté před auty, což řadě anglických řidičů působí velké komplikace. Jeden z šoférů tu dokonce během prvních dnů naboural do dopravního značení a od nehody ujel. 
Kruhový objezd, na který řidiči jen nadávají. Přednost tu mají cyklisté a chodci | Video: Associated Press

Kruhový objezd v univerzitním anglickém městě Cambridge je první svého druhu v Anglii a měl testovací provoz od konce července. Vzápětí byl však hned uzavřen, protože řidičům způsoboval kvůli změně přednosti nemalé problémy, píše web Forbes. Znovuotevření se dočká v půlce srpna.

Na netradiční křižovatce, která mezi místními motoristy vyvolala velké vášně, mají pěší na přechodu pro chodce absolutní přednost před auty i bicykly. Auta navíc musejí dát rovněž přednost kolům, které mají na "kruháku" vlastní pruh, což je pro anglické řidiče zcela nový koncept, poukazují kritici.

Foto: ČTK

Jeden z šoférů hned v prvních dnech naboural dopravní značení a ujel. "Návrh kruhového objezdu nehrál při nehodě žádnou roli," odmítá město vinu v tiskovém prohlášení, podle kterého na křižovatce v tu dobu ještě fungovaly semafory.

"Kruhák" vyšel město původně na 800 tisíc liber (v přepočtu asi 23 milionů korun), kvůli komplikacím spojených s koronavirem a dodělávkám je finální částka trojnásobná, upozorňuje web Sky News.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy