Britská pirátka postrachem Itálie. Umělkyně ukradla na Riviéře jachtu, neplatí za jídlo ani hotely

Magazín Magazín
7. 6. 2018 12:02
Padesátiletá britská designérka Larissa Watsonová, ředitelka módní značky Goddess & Swift, se tento týden nechtěně proslavila. Pozornost si vysloužila za pokus o krádež jachty v luxusním italském resortu Portofino na italské Riviéře.
Italské Portofino.
Italské Portofino. | Foto: Shutterstock

Podle italské policie se "vysoká a kultivovaná blondýna" nonšalantně vyšplhala na palubu jachty Sangermani Daycruiser, která stojí zhruba 150 tisíc eur (v přepočtu necelé čtyři miliony korun), a otočila klíčky v zapalování.

Ženy na palubě si ale všiml jeden z pracovníků přístavu, a protože mu Britka přišla podezřelá, vběhl na loď a převzal zpět kormidlo. Policisté později uvedli, že žena podle informací na svém Facebooku absolvovala kurz řízení lodi a byla tedy schopná odplout na jachtě na moře.

Larissa Watsonová byla zatčena za krádež a v červenci ji čeká soud v Janově. Na svůj čin rozhodně není pyšná. Policistům ani nedovolila, aby informovali její děti o tom, co se v Itálii stalo. O případu informoval britský deník The Telegraph.

Tím ale příběh nekončí. Matka čtyř dětí pobývá v Itálii od února a podle policie údajně obchází hotely a restaurace po celé zemi bez toho, aniž by za služby platila. Italský list La Riviera ji překřtil na "pirátku z Portofina": "Dvojí život Larissy Watsonové je jako z filmu. V Británii je váženou umělkyní, v Itálii zlodějkou, kterou už nějakou dobu sleduje policie."

Ballroom mirrors #crystal #gold #elegant #calm

Příspěvek sdílený Larissa Watson (@goddessandswift),

Policisté ji podezřívají, že utekla bez placení z milánského hotelu, restaurace v městečku Ventimiglia a jihoitalského hotelu Reggio Calabria. V městečku Santa Margherita Ligure nedaleko Portofina zase údajně odmítla zaplatit 150 eur za služby kosmetického salonu. 

Watsonová pochází z Canterbury a vystudovala University of Ulster’s School of Art and Design v Belfastu. Vystavovala v Británii, USA či Japonsku, svá díla prodává také v on-line galerii Saatchi Art, ceny za její práce začínají na 345 dolarech (zhruba 7500 korunách).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 43 minutami

Útočník ve Švédsku pobodal osm lidí, policie případ vyšetřuje jako terorismus

Při útoku nožem ve městě Vetlanda na jihu Švédska bylo zraněno osm lidí, z toho dva vážně. Policie čin vyšetřuje jako terorismus. Pravděpodobného pachatele, kterým je přibližně dvacetiletý muž, strážci zákona postřelili a zatkli. S odvoláním na policii o tom informovaly zahraniční tiskové agentury.

Podle agentury DPA byl údajný útočník zasažen do nohy a nyní je v péči lékařů. Několik oblastí ve středu města vzdáleného asi 270 kilometrů na jihozápad od Stockholmu bylo uzavřeno. Policisté nejprve případ vyšetřovali jako pokus o vraždu, později ho ale přehodnotili na možný terorismus. Policie rovněž uvedla, že má situaci pod kontrolou.

Policisté přijeli na místo činu v centru města s přibližně 13 000 obyvateli kolem 15:00 poté, co lidé hlásili několik zraněných bodnou zbraní, uvedla veřejnoprávní televize SVT. Ministr vnitra Mikael Damberg hovořil o několika těžce zraněných osobách.

Švédský premiér Stefan Löfven odsoudil útok jako "hrůzný čin" a dodal, že na případu pracuje také tajná policie Säpo. "Průběžně vyhodnocují, zda je důvod k posílení bezpečnostních opatření, a jsou připraveni tak v případě potřeby učinit," uvedl v prohlášení citované švédskou tiskovou agenturou TT.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Izrael obvinil kvůli masivnímu úniku ropy Írán z ekologického terorismu

Za únik ropy, která zamořila desítky kilometrů pobřeží v Izraeli a Libanonu, je odpovědná loď libyjského majitele, která vyplula z Íránu. Řekla to izraelská ministryně životního prostředí Gila Gamlielová a únik označila za "ekologický terorismus", který má vazbu na Írán.

Podle ministryně je loď stará 19 let a z Íránu vyplula s nákladem surové ropy. V blízkosti Izraele plula za tmy s vypnutými komunikačními kanály. Gamlielová řekla, že posádka toxický materiál nelegálně vypustila do izraelských vod. Izrael podle ní bude usilovat o náhradu u firmy, u níž je loď pojištěna, a nedovolí Íránu ničit moře a život v něm.

Izraelci prověřovali několik desítek plavidel, z nichž mohla ropa uniknout. Pátrali po lodi, která 11. února plula ve vzdálenosti asi 50 kilometrů od izraelských břehů ve Středozemním moři.

Ochránci životního prostředí hovoří o ekologické katastrofě, jejíž následky se budou likvidovat několik let. Na čistění pláží se podílí tisíce dobrovolníků, pro veřejnost jsou nyní pláže zavřené. Izraelské úřady také z obezřetnosti zakázaly prodej ryb a mořských plodů z izraelských vod.

Zdroj: ČTK
Další zprávy