reklama
 
 

Britská pirátka postrachem Itálie. Umělkyně ukradla na Riviéře jachtu, neplatí za jídlo ani hotely

7. 6. 2018 12:02
Padesátiletá britská designérka Larissa Watsonová, ředitelka módní značky Goddess & Swift, se tento týden nechtěně proslavila. Pozornost si vysloužila za pokus o krádež jachty v luxusním italském resortu Portofino na italské Riviéře.

Podle italské policie se "vysoká a kultivovaná blondýna" nonšalantně vyšplhala na palubu jachty Sangermani Daycruiser, která stojí zhruba 150 tisíc eur (v přepočtu necelé čtyři miliony korun), a otočila klíčky v zapalování.

Ženy na palubě si ale všiml jeden z pracovníků přístavu, a protože mu Britka přišla podezřelá, vběhl na loď a převzal zpět kormidlo. Policisté později uvedli, že žena podle informací na svém Facebooku absolvovala kurz řízení lodi a byla tedy schopná odplout na jachtě na moře.

Larissa Watsonová byla zatčena za krádež a v červenci ji čeká soud v Janově. Na svůj čin rozhodně není pyšná. Policistům ani nedovolila, aby informovali její děti o tom, co se v Itálii stalo. O případu informoval britský deník The Telegraph.

Tím ale příběh nekončí. Matka čtyř dětí pobývá v Itálii od února a podle policie údajně obchází hotely a restaurace po celé zemi bez toho, aniž by za služby platila. Italský list La Riviera ji překřtil na "pirátku z Portofina": "Dvojí život Larissy Watsonové je jako z filmu. V Británii je váženou umělkyní, v Itálii zlodějkou, kterou už nějakou dobu sleduje policie."

Ballroom mirrors #crystal #gold #elegant #calm

Příspěvek sdílený Larissa Watson (@goddessandswift),

Policisté ji podezřívají, že utekla bez placení z milánského hotelu, restaurace v městečku Ventimiglia a jihoitalského hotelu Reggio Calabria. V městečku Santa Margherita Ligure nedaleko Portofina zase údajně odmítla zaplatit 150 eur za služby kosmetického salonu. 

Watsonová pochází z Canterbury a vystudovala University of Ulster’s School of Art and Design v Belfastu. Vystavovala v Británii, USA či Japonsku, svá díla prodává také v on-line galerii Saatchi Art, ceny za její práce začínají na 345 dolarech (zhruba 7500 korunách).

autor: Magazín | 7. 6. 2018 12:02

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama