Britská pirátka postrachem Itálie. Umělkyně ukradla na Riviéře jachtu, neplatí za jídlo ani hotely

Magazín Magazín
7. 6. 2018 12:02
Padesátiletá britská designérka Larissa Watsonová, ředitelka módní značky Goddess & Swift, se tento týden nechtěně proslavila. Pozornost si vysloužila za pokus o krádež jachty v luxusním italském resortu Portofino na italské Riviéře.
Italské Portofino.
Italské Portofino. | Foto: Shutterstock

Podle italské policie se "vysoká a kultivovaná blondýna" nonšalantně vyšplhala na palubu jachty Sangermani Daycruiser, která stojí zhruba 150 tisíc eur (v přepočtu necelé čtyři miliony korun), a otočila klíčky v zapalování.

Ženy na palubě si ale všiml jeden z pracovníků přístavu, a protože mu Britka přišla podezřelá, vběhl na loď a převzal zpět kormidlo. Policisté později uvedli, že žena podle informací na svém Facebooku absolvovala kurz řízení lodi a byla tedy schopná odplout na jachtě na moře.

Larissa Watsonová byla zatčena za krádež a v červenci ji čeká soud v Janově. Na svůj čin rozhodně není pyšná. Policistům ani nedovolila, aby informovali její děti o tom, co se v Itálii stalo. O případu informoval britský deník The Telegraph.

Tím ale příběh nekončí. Matka čtyř dětí pobývá v Itálii od února a podle policie údajně obchází hotely a restaurace po celé zemi bez toho, aniž by za služby platila. Italský list La Riviera ji překřtil na "pirátku z Portofina": "Dvojí život Larissy Watsonové je jako z filmu. V Británii je váženou umělkyní, v Itálii zlodějkou, kterou už nějakou dobu sleduje policie."

Ballroom mirrors #crystal #gold #elegant #calm

Příspěvek sdílený Larissa Watson (@goddessandswift),

Policisté ji podezřívají, že utekla bez placení z milánského hotelu, restaurace v městečku Ventimiglia a jihoitalského hotelu Reggio Calabria. V městečku Santa Margherita Ligure nedaleko Portofina zase údajně odmítla zaplatit 150 eur za služby kosmetického salonu. 

Watsonová pochází z Canterbury a vystudovala University of Ulster’s School of Art and Design v Belfastu. Vystavovala v Británii, USA či Japonsku, svá díla prodává také v on-line galerii Saatchi Art, ceny za její práce začínají na 345 dolarech (zhruba 7500 korunách).

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy