Dort ze svatby prince Williama se vydražil za 14 tisíc korun

ČTK ČTK
10. 4. 2014 9:51
Část dortu ze svatby prince Williama a Kate Middleton získal v aukci italský obchodník.
Svatba prince Williama a Kate Middleton
Svatba prince Williama a Kate Middleton | Foto: Reuters

Londýn - Kousek osmipatrového ovocného dortu ze svatby britského prince Williama s Kate Middleton v roce 2011 se při dražbě v Londýně prodal za 420 liber (14 tisíc korun).

Jeho novým majitelem je jistý Ital, jehož totožnost aukční síň Mellors and Kirk neupřesnila. Výsledek dražby zhruba trojnásobně překonal očekávání.

Zdobené krabičky, které se s kousky dortu rozdávaly svatebním hostům, vyrobil podnik Crown Speciality Packaging. Jednu z nich dal do dnešní aukce bývalý zaměstnanec podniku, který podle zpravodajské stanice BBC krabičku i s dortem obdržel jako poděkování za svou práci. Stejně obdarováni byli někteří další zaměstnanci podniku.

Ředitel dražební firmy Nigel Kirk před aukcí zdůraznil, že krabička s dortem má symbolickou hodnotu, a varoval, že jíst podobně starý dort by pro lidské zdraví nemuselo být právě nejvhodnější.

Podobný kousek dortu z Williamovy svatby se vydražil již loni v listopadu v kalifornském Beverly Hills. Tehdy za něj podle agentury AFP kdosi zaplatil v přepočtu přes 86 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy