reklama
 
 

Konec jedné éry bulváru? Z deníku The Sun zmizela nahá dívka

20. 1. 2015 10:56
Noviny upustily od zveřejňování polonahých dívek na straně tři. Tuto tradici zavedl v roce 1970 majitel deníku Rupert Murdoch.

Londýn - Tradici snímků polonahých dívek na pověstné straně tři britského bulvárního deníku The Sun odzvonilo. Poprvé po téměř 45 letech se v pondělním vydání na tomto vyhrazeném místě objevila modelka v podprsence.

Vedení deníku se pro tento krok rozhodlo na základě kritik, které tyto fotky označovaly jako sexistické. Kvůli jejich stažení byla rovněž zorganizována on-line petice s názvem No More Page 3, kterou podepsalo přes 215 tisíc lidí a podpořili ji i někteří poslanci britského parlamentu.

Feministky protestující proti nahotinkám jako sexistickému přežitku možná dosáhly svého a vedení The Sun "bez velkých fanfár" asi přijalo osudové rozhodnutí hodit nahá prsa přes palubu, poznamenal list The Guardian

Editor The Sun David Dinsmore odmítl změnu komentovat, nicméně je zřejmé, že i on tuto tradici považoval za přežitek, uvedl The Telegraph. Irská mutace The Sun přistoupila ke stažení snímků polonahých dívek už v roce 2013.

Strana tři proslavila i Samanthu Fox

The Guardian spekuluje o tom, že vedení záměrně o revoluční změně neinformovalo v dostatečném předstihu a hlasitě. Při debatách o straně tři se obvykle připomíná, že jejím vypuštěním by Murdoch mohl ohrozit náklad listu.

Snímky začal The Sun otiskovat na třetí stránce v roce 1970 krátce poté, co ho koupil australský mediální magnát Rupert Murdoch. Nápad, který přispěl k prudkému růstu nákladu, okopírovaly další bulvární média v Británii i v zahraničí, byť některé od těchto snímků už upustily.

Změnu naznačil už v září i Rupert Murdoch prostřednictvím svého Twitteru. V reakci na tweet, podle něhož jsou dívky na třetí straně "passé", jednaosmdesátiletý Murdoch napsal: "Možná máte pravdu, nevím, ale uvažuji o tom." Dodal také, že by polonahé dívky mohl nahradit kompromis - snímky známých celebrit.

Snímek polonahé dívky obvykle provázel krátký text citující dosti nepravděpodobný názor modelky na nějakou aktualitu, často spojenou s tématem, které The Sun prosazuje. Na třetí straně začala například kariéra Samanthy Fox, která se stala v 80. letech popovou zpěvačkou.

autoři: ČTK, Magazín | 20. 1. 2015 10:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama