Koláž se smějícím se Boltem má dohru. Moderátorku Ellen DeGeneres viní lidé z rasismu

hrz
18. 8. 2016 11:43
Z desítek koláží Usaina Bolta pózujícího během finiše vzbudila největší vášně ta, na které si jamajského atleta "osedlala" populární americká moderátorka Ellen DeGeneres. Mnozí to na sociálních sítích označují za rasismus. Usain Bolt to ale neřeší, koláž si hrdě napoutal na svém Twitteru.
Foto: Twitter/Ellen DeGeneres

Fotografie jamajského sprintera Usaina Bolta, který se ve finiši olympijské stovky stíhá otáčet a smát na fotoreportéry, obletěla svět. Vznikly desítky nejrůznějších koláží, které posouvaly význam snímku.

Na sociálních sítích se teď diskutuje hlavně o fotce od populární americké moderátorky Ellen DeGeneres, na které si "vlezla" na Boltova záda a připojila tweet "Takhle odteď uháním po svých pochůzkách". Píše o tom web BBC. 

Někteří uživatelé sociálních sítí to považují za rasismus a přirovnávají koláž ke snímkům, kdy černí otroci museli po čtyřech vozit bílé děti, nebo kdy si bílí otrokáři sedali na své černé otroky jako na židli.

Druhý den Ellen DeGeneres zveřejnila na Twitteru vzkaz, že si je vědoma rasismu ve své zemi a že jí je naprosto vzdálený.

V současné době převažují na sociálních sítích hlasy (a to i od černochů), že není dobré hledat ve všem rasismus za každou cenu. Jedna z diskutujících žen rovněž připomíná: "Nechte Ellen DeGeneres. Skutečný rasista se nyní chystá stát se prezidentem."

Britský server BBC připomíná, že to byla právě moderátorka, kdo poukázal na malé zastoupení černochů a menšin ve filmech. "Vždy mě udivuje, jak nám trvá dlouho uvědomit si, že bychom měli být všichni zastoupeni ve filmu a televizi. Je tu planeta plná lidí, kteří nejsou bílí heterosexuálové," připomíná server slova lesbické hvězdy.

Navíc ten samý den, co zveřejnila koláž s Usainem Boltem, pochvalně upozornila na nový americký film Hidden Figures o černošské fyzičce, která vypočítala trajektorie amerického letu na Měsíc a dalších klíčových letů NASA.

Zatímco koláž plno lidí pobouřila údajně rasistickým vyzněním, Usain Bolt snímek hrdě sdílel na svých stránkách. Oba se navíc znají, hvězdný sprinter loni navštívil její talk show.

 

Právě se děje

Další zprávy