Kim podepsal deklaraci česky a Trump mu nepolíbil ruku, baví se internet

Magazín Magazín
12. 6. 2018 16:34
Internet se baví nad historickou schůzkou Donalda Trumpa a Kim Čong-una v Singapuru. Největší veselí vzbuzují podpisy a účesy obou státníků, jejich stisk rukou i nepochopený vtip.

"SmrtDmnnnt" a "Páni"

Bizarní podpis amerického prezidenta je znám, stejně tak jeho záliba v tlustém černém fixu, který je obecně pro podepisování dokumentů značně nevhodný. Ale proč Kim Čong-un napsal na zlomový dokument zcela čitelně a česky včetně diakritiky "páni", zůstává záhadou. Stejně jako skutečnost, že podpis šel zcela mimo linku kamsi vzhůru. Čeští uživatelé Twitteru správně podotýkají, že být čeština světovým jazykem, je tento tweet hitem. Takhle si totiž Kimův podpis mohou "přečíst" jen Češi, popřípadě Slováci.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy