Kate porodí dceru Alexandru. Předpověděli to královští psi

jaz
26. 3. 2015 7:45
Blížící se narození královského potomka vyvolává ve Velké Británii pořádné pozdvižení. Lidé si mohou vsadit například na barvu šatů vévodkyně Kate po porodu.
Foto: Reuters

Londýn – V září loňského roku potvrdila královská kancelář druhé těhotenství Catherine, vévodkyně z Cambridge. Od té doby Britové spekulují, kdy na svět přijde druhý potomek prince Williama, jakého bude pohlaví a jak se bude jmenovat. Tyto informace totiž oficiálně nejsou nikdy dopředu známé.

Do spekulací se zapojily i sázkové kanceláře, jak je ve Velké Británii při podobných událostech zvykem. Bookmakeři kanceláře Ladbrokes dokonce uspořádali závod psů plemene velškorgi pembroke, což jsou oblíbení domácí mazlíčci samotné britské královny.

Foto: YouTube

Pořadatelé připevnili deseti psům místo čísel potenciální jména královského potomka, která jsou v současné době nejvíce v kurzu, a vypustili je na závodní dráhu. Přestože u většiny sázkových kanceláří vyhrává dívčí jméno Elizabeth, v psím závodu zvítězila Alexandra, druhá se umístila Camilla. Elizabeth skončila až na třetím místě.

Kdo si nevsadil na psí závody, připojuje se k tipům ostatních, kteří předpovídají kromě jména a pohlaví i porodní váhu, přesný den i hodinu narození nebo barvu šatů vévodkyně Kate, ve kterých poprvé ukáže světu své druhé dítě.

Podle oficiálních vyjádření se narození královského potomka očekává již v polovině dubna, a přestože není známo pohlaví miminka, Britové mají jasno. Až 80 procent sázkařů věří, že to bude holčička.

Zvířecí předpovědi důležitých událostí nejsou ojedinělé, například v Německu je populární chobotnice Paul, která tipuje výsledky národního fotbalového týmu. Přesnou tipařkou je i kráva Yvonne nebo slonice Nelly, která kope míče do branek předpokládaných vítězů.

Corgi mají o královském dítěti jasno. | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 37 minutami

Kaczyński: Protesty proti omezení potratů budou stát mnoho životů

Předseda polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) v prohlášení varoval, že protesty proti nálezu ústavního soudu, kterým se prakticky ruší možnost legálních potratů, budou stát životy mnoha lidí. Polsko podobně jako jiné evropské země zažívá strmý nárůst případů koronavirové infekce.

Lidé, kteří protesty svolávají, se podle Kaczyńského dopouštějí veřejného ohrožení, tedy trestného činu. "Vážného trestného činu," podotkl šéf PiS, který od nedávna zastává i post vicepremiéra, jenž dohlíží na resorty obrany, vnitra a spravedlnosti.

"Stát má právo, ale také povinnost se takovým akcím postavit," řekl šéf národně-konzervativní strany, který je považován za nejmocnějšího politika v Polsku.

Vlna protestů se v Polsku zvedla poté, co ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných PiS, minulý týden shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy