Kate porodí dceru Alexandru. Předpověděli to královští psi

jaz
26. 3. 2015 7:45
Blížící se narození královského potomka vyvolává ve Velké Británii pořádné pozdvižení. Lidé si mohou vsadit například na barvu šatů vévodkyně Kate po porodu.
Foto: Reuters

Londýn – V září loňského roku potvrdila královská kancelář druhé těhotenství Catherine, vévodkyně z Cambridge. Od té doby Britové spekulují, kdy na svět přijde druhý potomek prince Williama, jakého bude pohlaví a jak se bude jmenovat. Tyto informace totiž oficiálně nejsou nikdy dopředu známé.

Do spekulací se zapojily i sázkové kanceláře, jak je ve Velké Británii při podobných událostech zvykem. Bookmakeři kanceláře Ladbrokes dokonce uspořádali závod psů plemene velškorgi pembroke, což jsou oblíbení domácí mazlíčci samotné britské královny.

Foto: YouTube

Pořadatelé připevnili deseti psům místo čísel potenciální jména královského potomka, která jsou v současné době nejvíce v kurzu, a vypustili je na závodní dráhu. Přestože u většiny sázkových kanceláří vyhrává dívčí jméno Elizabeth, v psím závodu zvítězila Alexandra, druhá se umístila Camilla. Elizabeth skončila až na třetím místě.

Kdo si nevsadil na psí závody, připojuje se k tipům ostatních, kteří předpovídají kromě jména a pohlaví i porodní váhu, přesný den i hodinu narození nebo barvu šatů vévodkyně Kate, ve kterých poprvé ukáže světu své druhé dítě.

Podle oficiálních vyjádření se narození královského potomka očekává již v polovině dubna, a přestože není známo pohlaví miminka, Britové mají jasno. Až 80 procent sázkařů věří, že to bude holčička.

Zvířecí předpovědi důležitých událostí nejsou ojedinělé, například v Německu je populární chobotnice Paul, která tipuje výsledky národního fotbalového týmu. Přesnou tipařkou je i kráva Yvonne nebo slonice Nelly, která kope míče do branek předpokládaných vítězů.

Corgi mají o královském dítěti jasno. | Video: YouTube
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Kurdsko-německá zpěvačka dostala v Turecku tři roky vězení za podporu terorismu

Soud v tureckém Edirne v pondělí uložil tříletý trest vězení kurdsko-německé zpěvačce, která používá umělecké jméno Hozan Cane. Shledal ji vinnou z podpory kurdské teroristické organizace Strana kurdských pracujících. Zpěvačka, která má německé občanství, žije v Německu a soudu se neúčastnila. Informovala o tom agentura DPA.

Hozan Cane už v tureckém vězení strávila přes dva roky, propuštěna byla loni na podzim poté, co odvolací soud zrušil její šestiletý trest pro nedostatek důkazů. Nejprve dostala zákaz vycestovat z Turecka, ten jí ale letos tamní soud zrušil a ona odjela do Německa.

Kauza začala v červnu 2018, když byla zpěvačka zatčena v provincii Edirne, kde se účastnila kampaně prokurdské opoziční Lidově demokratické strany před parlamentními a prezidentskými volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy