Kate porodí dceru Alexandru. Předpověděli to královští psi

jaz
26. 3. 2015 7:45
Blížící se narození královského potomka vyvolává ve Velké Británii pořádné pozdvižení. Lidé si mohou vsadit například na barvu šatů vévodkyně Kate po porodu.
Foto: Reuters

Londýn – V září loňského roku potvrdila královská kancelář druhé těhotenství Catherine, vévodkyně z Cambridge. Od té doby Britové spekulují, kdy na svět přijde druhý potomek prince Williama, jakého bude pohlaví a jak se bude jmenovat. Tyto informace totiž oficiálně nejsou nikdy dopředu známé.

Do spekulací se zapojily i sázkové kanceláře, jak je ve Velké Británii při podobných událostech zvykem. Bookmakeři kanceláře Ladbrokes dokonce uspořádali závod psů plemene velškorgi pembroke, což jsou oblíbení domácí mazlíčci samotné britské královny.

Foto: YouTube

Pořadatelé připevnili deseti psům místo čísel potenciální jména královského potomka, která jsou v současné době nejvíce v kurzu, a vypustili je na závodní dráhu. Přestože u většiny sázkových kanceláří vyhrává dívčí jméno Elizabeth, v psím závodu zvítězila Alexandra, druhá se umístila Camilla. Elizabeth skončila až na třetím místě.

Kdo si nevsadil na psí závody, připojuje se k tipům ostatních, kteří předpovídají kromě jména a pohlaví i porodní váhu, přesný den i hodinu narození nebo barvu šatů vévodkyně Kate, ve kterých poprvé ukáže světu své druhé dítě.

Podle oficiálních vyjádření se narození královského potomka očekává již v polovině dubna, a přestože není známo pohlaví miminka, Britové mají jasno. Až 80 procent sázkařů věří, že to bude holčička.

Zvířecí předpovědi důležitých událostí nejsou ojedinělé, například v Německu je populární chobotnice Paul, která tipuje výsledky národního fotbalového týmu. Přesnou tipařkou je i kráva Yvonne nebo slonice Nelly, která kope míče do branek předpokládaných vítězů.

Corgi mají o královském dítěti jasno. | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy