reklama
 
 

Kate porodí dceru Alexandru. Předpověděli to královští psi

26. 3. 2015 7:45
Blížící se narození královského potomka vyvolává ve Velké Británii pořádné pozdvižení. Lidé si mohou vsadit například na barvu šatů vévodkyně Kate po porodu.

Londýn – V září loňského roku potvrdila královská kancelář druhé těhotenství Catherine, vévodkyně z Cambridge. Od té doby Britové spekulují, kdy na svět přijde druhý potomek prince Williama, jakého bude pohlaví a jak se bude jmenovat. Tyto informace totiž oficiálně nejsou nikdy dopředu známé.

Do spekulací se zapojily i sázkové kanceláře, jak je ve Velké Británii při podobných událostech zvykem. Bookmakeři kanceláře Ladbrokes dokonce uspořádali závod psů plemene velškorgi pembroke, což jsou oblíbení domácí mazlíčci samotné britské královny.

Pořadatelé připevnili deseti psům místo čísel potenciální jména královského potomka, která jsou v současné době nejvíce v kurzu, a vypustili je na závodní dráhu. Přestože u většiny sázkových kanceláří vyhrává dívčí jméno Elizabeth, v psím závodu zvítězila Alexandra, druhá se umístila Camilla. Elizabeth skončila až na třetím místě.

Kdo si nevsadil na psí závody, připojuje se k tipům ostatních, kteří předpovídají kromě jména a pohlaví i porodní váhu, přesný den i hodinu narození nebo barvu šatů vévodkyně Kate, ve kterých poprvé ukáže světu své druhé dítě.

Podle oficiálních vyjádření se narození královského potomka očekává již v polovině dubna, a přestože není známo pohlaví miminka, Britové mají jasno. Až 80 procent sázkařů věří, že to bude holčička.

Zvířecí předpovědi důležitých událostí nejsou ojedinělé, například v Německu je populární chobotnice Paul, která tipuje výsledky národního fotbalového týmu. Přesnou tipařkou je i kráva Yvonne nebo slonice Nelly, která kope míče do branek předpokládaných vítězů.

Corgi mají o královském dítěti jasno. | Video: YouTube

autor: jaz | 26. 3. 2015 7:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama