Kate porodí dceru Alexandru. Předpověděli to královští psi

jaz
26. 3. 2015 7:45
Blížící se narození královského potomka vyvolává ve Velké Británii pořádné pozdvižení. Lidé si mohou vsadit například na barvu šatů vévodkyně Kate po porodu.
Foto: Reuters

Londýn – V září loňského roku potvrdila královská kancelář druhé těhotenství Catherine, vévodkyně z Cambridge. Od té doby Britové spekulují, kdy na svět přijde druhý potomek prince Williama, jakého bude pohlaví a jak se bude jmenovat. Tyto informace totiž oficiálně nejsou nikdy dopředu známé.

Do spekulací se zapojily i sázkové kanceláře, jak je ve Velké Británii při podobných událostech zvykem. Bookmakeři kanceláře Ladbrokes dokonce uspořádali závod psů plemene velškorgi pembroke, což jsou oblíbení domácí mazlíčci samotné britské královny.

Foto: YouTube

Pořadatelé připevnili deseti psům místo čísel potenciální jména královského potomka, která jsou v současné době nejvíce v kurzu, a vypustili je na závodní dráhu. Přestože u většiny sázkových kanceláří vyhrává dívčí jméno Elizabeth, v psím závodu zvítězila Alexandra, druhá se umístila Camilla. Elizabeth skončila až na třetím místě.

Kdo si nevsadil na psí závody, připojuje se k tipům ostatních, kteří předpovídají kromě jména a pohlaví i porodní váhu, přesný den i hodinu narození nebo barvu šatů vévodkyně Kate, ve kterých poprvé ukáže světu své druhé dítě.

Podle oficiálních vyjádření se narození královského potomka očekává již v polovině dubna, a přestože není známo pohlaví miminka, Britové mají jasno. Až 80 procent sázkařů věří, že to bude holčička.

Zvířecí předpovědi důležitých událostí nejsou ojedinělé, například v Německu je populární chobotnice Paul, která tipuje výsledky národního fotbalového týmu. Přesnou tipařkou je i kráva Yvonne nebo slonice Nelly, která kope míče do branek předpokládaných vítězů.

Corgi mají o královském dítěti jasno. | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 38 minutami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

před 2 hodinami

Hlavní vyjednavač pro brexit Barnier: Lhůta na dohodu o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií je příliš krátká

Lhůta pro vyjednání dohody o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií po brexitu je extrémně krátká. V projevu na univerzitě v severoirské metropoli Belfastu to řekl hlavní unijní vyjednavač pro brexit Michel Barnier. Británie opustí EU v pátek. Dohodu o budoucích vztazích by měli Londýn a Brusel vyjednat v následujícím přechodném období, které ovšem bude trvat jen do konce letošního roku.

Další zprávy