Rýpnutí do Babiše i dvojník Gotta. V minisérii Volha je řada dobových narážek

Michaela Lišková Michaela Lišková
23. 4. 2023 19:38
Snem hlavního hrdiny nové minisérie Volha Standy Pekárka je vozit v autě Karla Gotta. I když je ale slavný zpěvák už čtyři roky po smrti, přesto se v seriálu objevil. Jak to štáb vymyslel, aby se v záběru Karel Gott objevil? Na jakého politika autoři v pilotním díle narážejí a co Anna Geislerová „ukradla“ při natáčení? Podívejte se na nové Historky z placu.
Karel Gott ze záhrobí se projel ve Volze. Minisérie naráží i na českého politika | Video: Aktuálně.cz

Volhu lze podle kreativního producenta Josefa Viewegha vnímat jako svéráznou historii Československé televize. "Jde o fiktivní příběh podle zaručeně skutečných událostí. Divákům tím chceme naznačit, že nemusí brát všechno doslovně. Současně je portrétem hlavního hrdiny, omezeného egocentrika, který vyniká ve vymýšlení drobných podvodů a triků. Jak si nakrást benzin, zfalšovat počet ujetých kilometrů, podvést manželku, zbavit se konkurence," vysvětluje Viewegh.

Představitel hlavní role, herec Kryštof Hádek, se divákům ukazuje v období třech dekád. Právě proto v seriálu nosil sedm paruk, dvacet knírů, dva plnovousy, dvě brady a třicet kotlet, aby bylo jeho stárnutí a proměňování v čase věrohodné.

Pro štáb bylo náročně také dohledat všechny potřebné dobové záběry. Střihač a dramaturg Petr Pauer tím strávil dokonce dva roky. Čerpal z oblíbených pořadů Československé televize, do nichž byli herci Volhy vloženi v postprodukci. Ta se využila i v případě scén zabírajících Prahu v normalizačních letech, k nimž byly využity autentické materiály ze zpravodajství. "Bez postprodukčních zásahů se už zkrátka v pražských lokalitách dobový příběh natočit nedá," říká scenárista Jan Pachl.

Spotlight: Hádek chce řídit Volhu a vozit Gotta. V drahém hitu ČT hraje "amorálního blba"

Spotlight: Hádek chce řídit Volhu a vozit Gotta. V drahém hitu ČT hraje „amorálního blba“ | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Další zprávy