Kadeřníci museli běžet po ulici ve spodním prádle, manažera rozčarovala jejich práce

ČTK ČTK
2. 7. 2016 7:48
Manažer kadeřnického salónu v jihočínském městě Čchang-ša byl natolik rozčarovaný špatným výkonem svých zaměstnanců, že se rozhodl povzbudit je tím, že je veřejně zostudí. Fotografie osmi bosých mužů běžících po ulici jen v trenýrkách a slipech se ihned stala jednou z nejsledovanějších věcí na čínském internetu a vzbudilo online diskusi o tvrdých motivačních metodách v Číně.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Peking - Manažer kadeřnického salónu v jihočínském městě Čchang-ša byl natolik rozčarovaný špatným výkonem svých zaměstnanců, že se rozhodl povzbudit je tím, že je veřejně zostudí. A proto je donutil svléknout se do spodního prádla a běžet po ulici, napsal list The Times.

Fotografie osmi bosých mužů běžících po ulici jen v trenýrkách a slipech se ihned stala jednou z nejsledovanějších věcí na čínském internetu a vzbudilo online diskusi o tvrdých motivačních metodách v Číně.

Minulý měsíc se objevila videonahrávka, na níž "motivační trenér" před auditoriem vyplácí rákoskou osm bankovních úředníků, kteří si nevedli dostatečně dobře. Krom toho několika mužům oholil hlavy a ženám ostříhal vlasy s odůvodněním, že jde "o účinný způsob, jak probudit jejich spícího ducha".

Rozhodnutí manažera oblíbeného kadeřnického salónu vyvolalo značnou kritiku. "Jestli se chceme stát civilizovanou zemí s vládou práva, pak se v první řadě musíme naučit respektovat lidská práva. A to znamená, že žádný vedoucí pracovník nemůže svévolně zostuzovat podřízené," napsal jeden z uživatelů.

 

Právě se děje

Další zprávy