Kachna, nebo králík? Optická iluze údajně určí, jaký jste typ člověka

lis lis
5. 7. 2022 8:00
Králík, nebo kachna? Optická iluze, která se šíří po sociální síti TikTok, vám prozradí, jakou máte osobnost. Díky obrázku zjistíte, jestli spíše jednáte podle rozumu, nebo vás ovlivňují momentální pocity.
Video: TikTok

Zvíře, které jako první na obrázku uvidíte, prozradí hodně o vaší osobnosti. Podle TikTokerky Thesanzworld díky obrázku zjistíte, jaké rysy ovlivňují vaše chování v určitých situacích. Na obrázku v optické iluzi je vyobrazen králík, ale i kachna.

Podle uživatelky TikToku lze podle toho, které zvíře spatříte jako první, určit, jaký jste typ člověka. Pokud jako první uvidíte králíka, znamená to, že u vás převládá logické myšlení a hodně přemýšlíte nad tím, co by se mohlo stát, než něco uděláte. Více se tak řídíte rozumem.

Pokud jste jako první na obrázku viděli kachnu, znamená to, že jednáte impulzivně podle svých aktuálních pocitů. "Své činy tolik nepromýšlíte a řídíte se emocionálními impulsy," říká TikTokerka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy