Budete se smát i stydět. Hanbaté klipy z devadesátek jsou nezapomenutelným bizárem

lis lis
1. 10. 2023 7:30
V divokých devadesátých letech se v Česku naplno rozšířil byznys erotických linek. Reklamní klipy na ně zlidověly a mnoho lidí si je dodnes pamatuje. Díky hláškám jako "volej 111 a tři sta třicet tři stříbrnejch stříkaček" často nepůsobily ani tak eroticky, jako spíš bizarně. Podívejte se na nový díl pořadu Zpátečka.
„Volej 111 a tři sta třicet tři stříbrnejch stříkaček.“ Erotické linky působily často bizarně | Video: Aktuálně.cz

Erotické linky se staly kontroverzním tématem. Podobný formát se totiž dříve v televizi neobjevoval. Někteří lidé reklamy kritizovali, protože podle nich mohly narušovat morálku. Problematické bylo také to, že se spoty v televizi objevovaly brzy ráno, kdy ji mohly sledovat i malé děti.

Laškování po telefonu samozřejmě nebylo nejlevnější. Platilo se 38 korun za minutu, což by dnes po započtení inflace odpovídalo asi 60 korunám. Na erotické linky často volali zvídaví teenageři nebo dokonce děti, jejichž rodiče se pak při účtu za telefon nestačili divit. "Jednou jsem tam asi v sedmi letech zavolal. Ozvalo se: ‚Tak co bude, kocoure?‘ A já zavěsil. Přece nebudu ruinovat rodiče," zavzpomínal jeden z uživatelů Facebooku.

Většina reklam propagovala erotické linky se ženami. "Vytoč 0609 11 27 30 a poznej, jaké to je, když žena miluje ženu" nebo "Jsme tu tři, hmm. Zavolej mi. Tři jedničky a tři nuly", hlásaly spoty. Pár reklam ukazovalo i muže. Tato videa ale působila značně střídměji.

S nástupem internetu popularita erotických linek postupně vymizela. Lidé na ně dnes už jen vzpomínají na sociálních sítích. "Já volal jednou od babičky a kupodivu následovala jenom celkem rozumná domluva, ale vzrůšo to bylo," uvedl jeden komentující na Twitteru.

Erotika, vulgarity a obří pokuty. První česká reality show testovala hranice TV zábavy

První reality show a nejsledovanější pořad Primy. Vyvolení měli i řadu problémů | Video: Aktuálně.cz
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy