Japonky se vdávají bez ženicha. Zvyšují si tak sebevědomí

ČTK ČTK
3. 2. 2015 21:36
Japonská svatební agentura nabízí už půl roku svatbu bez ženicha. Projevily o ni zájem už desítky žen.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Kjóto - Cestovní agentura v japonském městě Kjóto začala organizovat svatební obřady, na kterých ovšem chybí ženich.

Dvoudenní "sólo-svatby" jsou určené pro samotné ženy, které si mohou vybrat své speciální šaty a kytici, nechat si upravit slavnostní účes, svézt se limuzínou, užít si pobyt v hotelovém pokoji a nechat si nafotit památeční fotoalbum, napsala tisková agentura Kjódó.

"Tenhle svatební balíček mi zvedl sebevědomí. Byl to výjimečný zážitek," svěřila se novinářům Tomoe Sawanová, jedna z prvních, které si "sólo-svatbu" vyzkoušely.

Nová služba začala fungovat od loňského května a roli nevěsty bez ženicha si zatím vyzkoušely desítky žen. Ovšem zhruba polovina zákaznic už vdaná je - ale buď neměly svatební oslavu vůbec, anebo s ní nebyly spokojené, uvedla cestovní kancelář Cerca Travel, která tyto speciální pobyty pořádá.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy