Facebook jí zablokoval účet. Kvůli fotce líbajících se leseb

pej
22. 5. 2014 8:00
Italka zveřejnila fotku, kterou propagovala Mezinárodní den proti homofobii a transfobii. Facebook se za své chování ženě omluvil.
Carlotta Trevisan
Carlotta Trevisan | Foto: Facebook

Praha – Osmadvacetiletá Carlotta Trevisan z Itálie zveřejnila na svém facebookovém profilu snímek dvou líbajících se žen. Chtěla totiž upozornit na Mezinárodní den proti homofobii.

Obrázek ale sklidil negativní ohlasy. "Je to odporné," nebo "Měla byste chránit malé děti," psali podle slov Italky uživatelé sociální sítě. Na upozornění o stažení fotografie s pornografickým podtextem nereagovala, druhý den v sobotu ráno jí byl účet zablokován.

"Na tom polibku není nic špatného. Když vidím lidi stejného pohlaví líbat se, vidím zkrátka jen lásku a nic jiného neřeším," řekla Carlotta Trevisan The Independent.

Mluvčí Facebooku se omluvil

Facebook svoji chybu uznal a už ten samý den byl její profil zase obnoven. Sporný obrázek se dokonce stal její novou profilovou fotkou.

Rainbow Europe Map
Rainbow Europe Map | Foto: ILGA.com

"Náš tým každý týden dostává velké množství zpráv. Ve snaze je co nejrychleji zpracovat se dá očekávat, že občas uděláme chybu. Chápeme, že lidé se mohou v podobném případě cítit frustrovaní," sdělil mluvčí Facebooku magazínu BuzzFeed.

Podle průzkumu provedeného minulý týden je právě Itálie zemí s nejhoršími podmínkami pro život LGBT komunity, a to v případě uplatňované politiky a legislativy. Na opačném pólu se naopak nachází Velká Británie.

Mezinárodní den proti homofobii připadá každoročně na 17. května a slaví se od roku 1990, kdy byla homosexualita vyškrtnuta ze seznamu nemocí Světové zdravotnické organizace.

 

Právě se děje

Další zprávy