Dejte to vyprat své ženě! Firma se kaje za sexistickou výzvu

ČTK ČTK
12. 3. 2015 7:41
Dejte tričko k vyprání své ženě. Je to její práce, zněly pokyny pro praní na tričkách indonéské textilní firmy. Nápis vyvolal vlnu kritiky především na sociálních sítích.
Salvo Sports
Salvo Sports | Foto: Twitter Salvo Sports

Jakarta - Indonéský výrobce sportovního oblečení Salvo Sports se omluvil za text, který zveřejnil na visačce triček určených pro místní fotbalový klub. Podle mnohých byl totiž sexistický.

"Pokyny pro praní: dejte toto triko ženě. Je to její práce," nechala napsat společnost Salvo Sports na trika určená indonéskému fotbalovému týmu Pusamania Borneo. Ihned se spustila lavina kritiky zejména na sociálních sítích.

Společnost nabídla kritikům svou omluvu, uvedla britská zpravodajská stanice BBC. "Náš vzkaz byl jasný: místo toho, abyste to prali špatně, můžete to dát ženě, protože ta to dokáže lépe," napsala firma Salvo Sports na Twitteru.

"Naším záměrem nebylo ponížit ženy. Naopak jsme chtěli říci mužům, aby se učili od žen, jak se starat o oblečení," vysvětlila indonéská společnost.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy