FOTO Ind vyrobil 700 bizarních aut. Ve tvaru záchodu i boty

26. 9. 2014 7:00
Indický automechanik už od dětství navrhuje a ručně vyrábí automobily, které za běžného provozu právem budí pozornost. Vidět je lze i v muzeu.
Foto: sudhacars.com

Nové Dillí – Sudhakar Yadav o sobě říká, že je na výrobě automobilů doslova závislý. Proto většinu výtvorů neprodává, ale plní své automobilové muzeum, které si otevřel v roce 2010 ve městě Hyderabad v Jižní Indii.

Sudhakar vyrábí vozy už přes 30 let.
Sudhakar vyrábí vozy už přes 30 let. | Video: YouTube

Už ve čtrnácti letech navrhl svůj první vůz a o rok později už pracoval na jeho realizaci. Od té doby vlastníma rukama vytvořil kolem 700 vozů a 200 z nich předvádí v rámci své výstavy po celé zemi. Kromě toho je také zapsán do Guinnessovy knihy rekordů, jako člověk, který vyrobil největší tříkolku na světě.

Šestačtyřicetiletý Sudhakar přivítá denně ve svém muzeu více jak tisíc návštěvníků, a přestože se jedná o bizarní kousky, vůbec nemá nouzi o nové zakázky. Jedno takové netradiční vozidlo vyjde Sudhakara na 35 až 50 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy