Hotel ve tvaru vločky láká na dovolenou pod polární září

jaz
5. 8. 2014 11:53
Za polárním kruhem vznikne mezi fjordy první plovoucí hotel v Evropě. Obří projekt nabídne moderní design a výhled na polární záři.
Vizualizace hotelu
Vizualizace hotelu | Foto: dutchdocklands.com

Tromsø – Holandský architekt Koen Olthuis ze studia Dutch Docklands navrhl unikátní prosklený hotel ve tvaru sněhové vločky, který má být umístěn do scenérie polárního kruhu, fjordů a hor nedaleko přístavního městečka Tromsø.

Tvůrci chtěli návštěvníkům přiblížit krásy severu, proto nechali prosklené stěny i střechu, aby bylo možné sledovat barvy polární záře. Krystal hotel je také navržen s ohledem na životní prostředí a je zcela energeticky soběstačný. Je možné ho tak kdykoli odtáhnout na jiné místo.

Hosté mohou sledovat záři v teple hotelu.
Hosté mohou sledovat záři v teple hotelu. | Foto: dutchdocklands.com

Plovoucí pětihvězdičková nemovitost s 86 pokoji, wellness centrem i konferenčními místnostmi bude stát na betonovém podkladě, volně ukotvená k fjordům. Bude tak moct plout dva až tři metry od svého epicentra, hoteloví hosté ale pohyb nijak nepocítí.

"Design Krystalu je založený na tvaru ledových krystalů, připomínajících obzvláště krásné ledovce plovoucí mezi fjordy," řekl hlavní architekt Koen Olthuis.

Hotel přivítá první hosty nejpozději v roce 2017. Holandští architekti ze studia Dutch Docklands plánují do budoucna navrhnout plovoucí hotel i na Maledivách.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Nash začala Světový pohár v cyklokrosu druhým místem v Iowě

Kateřina Nash dojela na úvod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City druhá. Českou závodnici porazila jen Kanaďanka Maghalie Rochetteová, která vybojovala první vítězství v seriálu, přestože hned v úvodním kole na písčitém úseku spadla. Nash ztratila na vítězku sedm sekund.

 

Mezi muži vyhrál při svém debutu v elitní kategorii Světového poháru jednadvacetiletý Belgičan Eli Iserbyt. Čeští reprezentanti v závodě nestartovali.

 

Nash, která žije v USA, navázala druhým místem na předloňský triumf v Iowa City. Třetí Američanku Claru Honsingerovou za sebou jednačtyřicetiletá rodačka z Prachatic nechala o osm sekund.

 

Úvodní závod sezony vynechaly úřadující trojnásobná mistryně světa Belgičanka Sanne Cantová a vítězka uplynulého ročníku Světového poháru Nizozemka Marianne Vosová.

 

Bývalý mistr světa do 23 let Iserbyt vedl belgickou ofenzivu v Iowě. Zástupci cyklokrosové velmoci obsadili prvních pět míst a v nejlepší patnáctce jich bylo třináct. Iserbyt vyhrál s velkým náskokem 54 sekund před Toonem Aertsem.

 

Další závod Světového poháru se pojede za týden v americkém Waterloo, v listopadu seriál zavítá do Tábora.

 

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City (USA):

Muži: 1. Iserbyt 1:05:27, 2. Toon Aerts -54, 3. Soete, 4. Vermeersch oba -1:00, 5. Sweeck (všichni Belg.) -1:01, 6. Van der Haar (Niz.) -1:25.

Ženy: 1. Rochetteová (Kan.) 46:23, 2. Nash (ČR) -7, 3. Honsingerová (USA) -15, 4. Van der Heijdenová (Niz.) -25, 5. Richardsová (Brit.) -32, 6. Kaptheijnsová (Niz.) -44.

Další zprávy