Hotel ve tvaru vločky láká na dovolenou pod polární září

jaz
5. 8. 2014 11:53
Za polárním kruhem vznikne mezi fjordy první plovoucí hotel v Evropě. Obří projekt nabídne moderní design a výhled na polární záři.
Vizualizace hotelu
Vizualizace hotelu | Foto: dutchdocklands.com

Tromsø – Holandský architekt Koen Olthuis ze studia Dutch Docklands navrhl unikátní prosklený hotel ve tvaru sněhové vločky, který má být umístěn do scenérie polárního kruhu, fjordů a hor nedaleko přístavního městečka Tromsø.

Tvůrci chtěli návštěvníkům přiblížit krásy severu, proto nechali prosklené stěny i střechu, aby bylo možné sledovat barvy polární záře. Krystal hotel je také navržen s ohledem na životní prostředí a je zcela energeticky soběstačný. Je možné ho tak kdykoli odtáhnout na jiné místo.

Hosté mohou sledovat záři v teple hotelu.
Hosté mohou sledovat záři v teple hotelu. | Foto: dutchdocklands.com

Plovoucí pětihvězdičková nemovitost s 86 pokoji, wellness centrem i konferenčními místnostmi bude stát na betonovém podkladě, volně ukotvená k fjordům. Bude tak moct plout dva až tři metry od svého epicentra, hoteloví hosté ale pohyb nijak nepocítí.

"Design Krystalu je založený na tvaru ledových krystalů, připomínajících obzvláště krásné ledovce plovoucí mezi fjordy," řekl hlavní architekt Koen Olthuis.

Hotel přivítá první hosty nejpozději v roce 2017. Holandští architekti ze studia Dutch Docklands plánují do budoucna navrhnout plovoucí hotel i na Maledivách.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Nechte polské ženy chodit na interrupci v Česku, vyzývají Piráti

Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických zařízeních. Kabinet by podle opoziční strany měl Polkám tuto možnost nabídnout kvůli rozhodnutí polského ústavního soudu, který minulý týden zakázal provádět interrupce z důvodu poškození plodu. Proti rozhodnutí soudu se demonstruje v mnoha polských městech.

"Jakmile to bude jenom trochu možné, Česká republika by měla poskytnout maximální součinnost v poskytování lékařské péče ženám, jejichž vlastní vláda jim možnost volby odepírá," uvedl pirátský poslanec František Kopřiva. Podle něj znamená rozhodnutí polského ústavního soudu omezování lidských práv, Česko by od něj nemělo odvracet zrak.

Zdroj: ČTK
Další zprávy