Hotel ve tvaru vločky láká na dovolenou pod polární září

jaz
5. 8. 2014 11:53
Za polárním kruhem vznikne mezi fjordy první plovoucí hotel v Evropě. Obří projekt nabídne moderní design a výhled na polární záři.
Vizualizace hotelu
Vizualizace hotelu | Foto: dutchdocklands.com

Tromsø – Holandský architekt Koen Olthuis ze studia Dutch Docklands navrhl unikátní prosklený hotel ve tvaru sněhové vločky, který má být umístěn do scenérie polárního kruhu, fjordů a hor nedaleko přístavního městečka Tromsø.

Tvůrci chtěli návštěvníkům přiblížit krásy severu, proto nechali prosklené stěny i střechu, aby bylo možné sledovat barvy polární záře. Krystal hotel je také navržen s ohledem na životní prostředí a je zcela energeticky soběstačný. Je možné ho tak kdykoli odtáhnout na jiné místo.

Hosté mohou sledovat záři v teple hotelu.
Hosté mohou sledovat záři v teple hotelu. | Foto: dutchdocklands.com

Plovoucí pětihvězdičková nemovitost s 86 pokoji, wellness centrem i konferenčními místnostmi bude stát na betonovém podkladě, volně ukotvená k fjordům. Bude tak moct plout dva až tři metry od svého epicentra, hoteloví hosté ale pohyb nijak nepocítí.

"Design Krystalu je založený na tvaru ledových krystalů, připomínajících obzvláště krásné ledovce plovoucí mezi fjordy," řekl hlavní architekt Koen Olthuis.

Hotel přivítá první hosty nejpozději v roce 2017. Holandští architekti ze studia Dutch Docklands plánují do budoucna navrhnout plovoucí hotel i na Maledivách.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy