Hotel ve tvaru vločky láká na dovolenou pod polární září

jaz
5. 8. 2014 11:53
Za polárním kruhem vznikne mezi fjordy první plovoucí hotel v Evropě. Obří projekt nabídne moderní design a výhled na polární záři.
Vizualizace hotelu
Vizualizace hotelu | Foto: dutchdocklands.com

Tromsø – Holandský architekt Koen Olthuis ze studia Dutch Docklands navrhl unikátní prosklený hotel ve tvaru sněhové vločky, který má být umístěn do scenérie polárního kruhu, fjordů a hor nedaleko přístavního městečka Tromsø.

Tvůrci chtěli návštěvníkům přiblížit krásy severu, proto nechali prosklené stěny i střechu, aby bylo možné sledovat barvy polární záře. Krystal hotel je také navržen s ohledem na životní prostředí a je zcela energeticky soběstačný. Je možné ho tak kdykoli odtáhnout na jiné místo.

Hosté mohou sledovat záři v teple hotelu.
Hosté mohou sledovat záři v teple hotelu. | Foto: dutchdocklands.com

Plovoucí pětihvězdičková nemovitost s 86 pokoji, wellness centrem i konferenčními místnostmi bude stát na betonovém podkladě, volně ukotvená k fjordům. Bude tak moct plout dva až tři metry od svého epicentra, hoteloví hosté ale pohyb nijak nepocítí.

"Design Krystalu je založený na tvaru ledových krystalů, připomínajících obzvláště krásné ledovce plovoucí mezi fjordy," řekl hlavní architekt Koen Olthuis.

Hotel přivítá první hosty nejpozději v roce 2017. Holandští architekti ze studia Dutch Docklands plánují do budoucna navrhnout plovoucí hotel i na Maledivách.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy