Hotel ve tvaru vločky láká na dovolenou pod polární září

jaz
5. 8. 2014 11:53
Za polárním kruhem vznikne mezi fjordy první plovoucí hotel v Evropě. Obří projekt nabídne moderní design a výhled na polární záři.
Vizualizace hotelu
Vizualizace hotelu | Foto: dutchdocklands.com

Tromsø – Holandský architekt Koen Olthuis ze studia Dutch Docklands navrhl unikátní prosklený hotel ve tvaru sněhové vločky, který má být umístěn do scenérie polárního kruhu, fjordů a hor nedaleko přístavního městečka Tromsø.

Tvůrci chtěli návštěvníkům přiblížit krásy severu, proto nechali prosklené stěny i střechu, aby bylo možné sledovat barvy polární záře. Krystal hotel je také navržen s ohledem na životní prostředí a je zcela energeticky soběstačný. Je možné ho tak kdykoli odtáhnout na jiné místo.

Hosté mohou sledovat záři v teple hotelu.
Hosté mohou sledovat záři v teple hotelu. | Foto: dutchdocklands.com

Plovoucí pětihvězdičková nemovitost s 86 pokoji, wellness centrem i konferenčními místnostmi bude stát na betonovém podkladě, volně ukotvená k fjordům. Bude tak moct plout dva až tři metry od svého epicentra, hoteloví hosté ale pohyb nijak nepocítí.

"Design Krystalu je založený na tvaru ledových krystalů, připomínajících obzvláště krásné ledovce plovoucí mezi fjordy," řekl hlavní architekt Koen Olthuis.

Hotel přivítá první hosty nejpozději v roce 2017. Holandští architekti ze studia Dutch Docklands plánují do budoucna navrhnout plovoucí hotel i na Maledivách.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy