Hosté na smuteční hostině omylem dostali hašišový dort, případ už řeší policie

ČTK ČTK
30. 10. 2019 9:58
Hosté, kteří přišli na smuteční posezení při kávě a dortíku do jedné restaurace u Rostocku na severovýchodě Německa, dostali nedopatřením hašišové zákusky. Několik z nich pak mělo nevolnosti a závratě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Sladkosti do restaurace dodala jedna zaměstnankyně, jejíž 18letá dcera peče pro různé příležitosti. Matka doma před smutečním setkáním vytáhla z mrazáku tmavé čokoládové koláčky zvané brownies, aniž by se o tom s jejich původkyní poradila.

V restauraci se pak 13 lidem, mezi kterými byla i vdova, po snězení této lahůdky udělalo nevolno. Jednu ženu musela odvézt do nemocnice sanitka, další se k lékaři dostali sami. Obrátili se také na policii.

Případ se stal už v srpnu, nyní o něm informoval bulvární list Bild. Policie vše potvrdila. Mladá pekařka je nyní vyšetřována pro podezření ze spáchání těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti ve třinácti případech, z narušení smutečního setkání a porušení protidrogového zákona.

Hašišové brownies měla v mrazáku schované pro vlastní potřebu, uvedla agentura DPA.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Zimola bude v krajských volbách kandidovat v dresu ČSSD, uvedl Hamáček. Jeho projekt Změna 2020 není konkurencí, ale platformou k přilákání osobností.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

MF chce zrušit povinnost podvojného účetnictví pro podnikatele

Fyzické osoby, které jsou v obchodním rejstříku vedeny jako podnikatelé, již zřejmě nebudou muset v budoucnu vést podvojné účetnictví při překročení hranice 25 milionů korun ročního obratu. Vyplývá to z návrhu věcného záměru nového zákona o účetnictví, který předložilo ministerstvo financí do mezirezortního připomínkového řízení. 

MF dále navrhuje rozšíření použití mezinárodních účetních standardů při sestavování účetní závěrky bankami, vybranými finančními institucemi a pojišťovnami. Ty přitom již dnes dohledovým orgánům informace v mezinárodních účetních standardech dodávají. Zároveň chce MF navrhnout, aby firmy, které využívají mezinárodní účetní standardy a využijí je i pro stanovení základu daně z příjmu, měly nižší administrativní zátěž. Zákon by měl dále zpřehlednit zákonné požadavky na inventarizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy