Hosté na smuteční hostině omylem dostali hašišový dort, případ už řeší policie

ČTK ČTK
30. 10. 2019 9:58
Hosté, kteří přišli na smuteční posezení při kávě a dortíku do jedné restaurace u Rostocku na severovýchodě Německa, dostali nedopatřením hašišové zákusky. Několik z nich pak mělo nevolnosti a závratě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Sladkosti do restaurace dodala jedna zaměstnankyně, jejíž 18letá dcera peče pro různé příležitosti. Matka doma před smutečním setkáním vytáhla z mrazáku tmavé čokoládové koláčky zvané brownies, aniž by se o tom s jejich původkyní poradila.

V restauraci se pak 13 lidem, mezi kterými byla i vdova, po snězení této lahůdky udělalo nevolno. Jednu ženu musela odvézt do nemocnice sanitka, další se k lékaři dostali sami. Obrátili se také na policii.

Případ se stal už v srpnu, nyní o něm informoval bulvární list Bild. Policie vše potvrdila. Mladá pekařka je nyní vyšetřována pro podezření ze spáchání těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti ve třinácti případech, z narušení smutečního setkání a porušení protidrogového zákona.

Hašišové brownies měla v mrazáku schované pro vlastní potřebu, uvedla agentura DPA.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy