Zakopnutí za milion. Mladík zničil omylem vzácný obraz

jaz
25. 8. 2015 16:04
Tchajwanec během výstavy nedával pozor, zakopl a upadl přímo na vzácnou olejomalbu. Obraz byl pojištěn a muzeum nebude po chlapci vymáhat škodu.
Dvanáctiletý chlapec poničil v hlavním městě Tchaj-wanu obraz s květinami od italského mistra Paola Porpora v hodnotě 1,5 milionu dolarů (v přepočtu cca 35 milionů korun). | Video: Reuters

Tchaj-pej – Dvanáctiletý chlapec poničil v hlavním městě Tchaj-wanu obraz s květinami od italského mistra Paola Porpora v hodnotě 1,5 milionu dolarů (v přepočtu cca 35 milionů korun). Informoval o tom server Focus Taiwan.

Když chlapec procházel kolem obrazu, zakopl, rukou se opřel o obraz a protrhl ho.

Jak se vyjádřil kurátor výstavy Sun Chi-hsuan, muzeum nebude po chlapci ani jeho rodině vymáhat úhradu škody. Obraz pocházející stejně jako ostatních 55 vystavených originálních kousků ze soukromé sbírky byl totiž pojištěný.

Případ malého Tchajwance není ojedinělý, jak upozorňuje deník The Guardian. Před devíti lety zakopl jiný chlapec v Anglii a rozbil 300 let starou čínskou vázu, v roce 2010 zničila žena v Metropolitním muzeu v New Yorku obraz samotného Picassa.

 

Právě se děje

Další zprávy