Havaj zatrhla vyšetřovatelům prostitutky. Policisté se bouří

jaz
24. 3. 2014 23:19
Havajští zákonodárci přicházejí s novelou zákona o prostituci. Zkrátka přijdou například příslušníci místní policie, kteří už nebudou moct mít legální styk s prostitutkou kvůli vyšetřování.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Honolulu – Politici se snaží zrušit absurdní zákon, který dává tajným policistům výjimku, díky které mohou mít sex s prostitutkami během vyšetřování bez jakýchkoli sankcí.

To se samozřejmě nelíbí členům policejního sboru. Tvrdí, že potřebují takovéto nástroje, aby chytili pachatele přímo při činu.

Jak ale odborníci upozorňují, zákon je zastaralý a může být lehce zneužitelný. "Případu to nepomůže a v nejhorším to způsobí někomu trauma. A myslíte, že on nebo ona bude ještě někdy zase věřit policii?" řekl Fox News Derek Marsh, který je expertem právě na obchod s lidmi.

Jménem zákona svlékněte se!

Kromě toho policie odmítá uvést, jak často a v jakých situacích k sexu s prostitutkami dochází. To samozřejmě překvapilo odborníky, kteří poukazují na nedávné případy zneužití pravomocí veřejného činitele, kdy si policista vynutil styk za to, že danou ženu nezatkne. Další důstojník čelí obvinění za znásilnění dvou žen vydělávajících si prostitucí během výkonu služby.

Ředitelka neziskové organizace hájící práva prostitutek Melissa Farley rovněž poukázala na zneužívání prostituce policií, což je prý v ulicích běžným jevem. Ženy na ulici jsou podle ní nuceny za ústupky poskytovat mužům zákona sexuální služby.

Zástupci honolulské policie však namítají, že díky přísným vnitřním kontrolám je jakékoliv pochybení ze strany policistů téměř vyloučené.

 

Právě se děje

Další zprávy