Hasiči si fotili při povodních selfíčka, dostali výpověď

ČTK ČTK
27. 5. 2015 10:36
Dva hasiči dostali za fotku výpověď, když si pořizovali autoportrét během pátrací akce po pohřešovaném dítěti.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Peking - Pěkně horko je hasičům v jihozápadní Číně, na které se provalilo, že si během zásahu udělali čas na pořízení "selfíček". Informovaly o tom místní sdělovací prostředky, podle nichž dva hasiči už dostali výpověď a třetí zatím jen varování.

Trojice hasičů se dostala pod palbu kritiky poté, co se na veřejnosti objevila fotografie, jak si během vypjatého pátrání po pohřešovaném dítěti během povodní v provincii Jün-nan pořizují autoportréty.

Hasičský sbor při této příležitosti vydal prohlášení, podle kterého si přeje, aby veřejnost získala o hasičích lepší mínění, a proto uvítá bedlivý dohled obyvatel nad tím, jak se členové hasičského sboru chovají a jak plní své povinnosti.

Celosvětové "selfie-šílenství" opakovaně vyvolává diskuse o tom, kde je vhodné podobné snímky pořizovat a kde nikoli. Kritice se nevyhnuli ani nejvyšší světoví představitelé - například britský premiér David Cameron, dánská premiérka Helle Thorningová-Schmidtová a americký prezident Barack Obama, kteří si pořizovali selfie v prosinci 2013 na pohřbu Nelsona Mandely.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Česko okamžitě pozastaví veškeré licence na vývoz zbraní do Turecka

Česko s okamžitou platností pozastavilo vývozní licence na vojenský materiál do Turecka. Na svém twitterovém účtu o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Uvedl to po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO).

Ministři zahraničí zemí Evropské unie se v pondělí zavázali, že státy EU budou koordinovat omezení vývozu zbraní do Turecka v reakci na tureckou vojenskou operaci v Sýrii. Havlíček zopakoval stanovisko premiéra, podle něhož je situace do určité míry důsledkem toho, že Evropská unie nejednala včas.

Turecko zahájilo operaci v příhraničí Sýrie ve středu. Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker poté vyzval Ankaru k zastavení vojenské akce, Francie tureckou ofenzivu odsoudila a spolu s Británií a dalšími evropskými zeměmi svolala Radu bezpečnosti OSN. Ta se ale na svém čtvrtečním zasedání na společném prohlášení k turecké ofenzivě neshodla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy