Zvířecí Halloween je v módě, lidé utratí za oblečky miliardy

jaz
1. 11. 2014 7:00
Američané utrácejí za bláznivé kostýmy pro své domácí mazlíčky miliony dolarů, nejpopulárnější jsou kostýmy včelky, dýně a hot dogu.
Foto: Thinkstock

Praha – Během letošního Halloweenu oblékli lidé v Americe přes tři miliony svých domácích zvířat do tematických kostýmů, zjistila agentura National Retail Foundation. Majitelé mazlíčků dají v průměru za jeden takovýto obleček zhruba 20 dolarů (přes 400 korun).

Američané utratí za zvířecí kostýmy 350 milionů dolarů (cca 7,6 miliard korun), což je o 60 procent více než v roce 2010, kdy majitelé vydali za svá zvířata jen 220 milionů dolarů (4,7 miliard korun).

Pro páníčky je Halloween zábava, což se ovšem nedá říci o všech psech a kočkách, které trpí ve svazujících oblečcích. Nejpopulárnějším motivem, ve kterém letos mazlíčci vyrazili na koledu, je kostým dýně, hot dogu, ďábla, včelky, kočky, superhrdinů Batmana a Super-Mana nebo postav z filmové série Star Wars.

Prodejci si zvýšení zájmu o sortiment pro zvířata nedokážou vysvětlit. Spekulují pouze, že by to mohlo souviset se zvýšením počtu domácích mazlíčků obecně. Od roku 1988 totiž chovají Američané o 68 procent více zvířat a jen v letošním roce vynaložili na jejich péči pět miliard dolarů (110 miliard korun), jak uvedla Americká obchodní asociace.

National Retail Foundation se také zaměřila na to, jak Američané tráví Halloween. Společnost zjistila, že 71 procent lidí je s rodinou a rozdává sladkosti koledníkům, 47 procent zdobí své domy a pozemky a 46 procent Američanů se obléká do tradičních halloweenských kostýmů. Třetina lidí se poté zúčastní nějaké halloweenské párty.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 4 hodinami

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy