Google vyměnil auta za velbloudy. Nafotí světové pouště

pej
11. 10. 2014 7:00
Po lidech a autech budou pro aplikaci Street Views pořizovat snímky i velbloudi.
Poušť Liwa ve Spojených Arabských Emirátech
Poušť Liwa ve Spojených Arabských Emirátech | Foto: Repro YouTUbe

Abú Dhabí - Společnost Google se rozhodla rozšířit aplikaci Street View, v budoucnu se tak její uživatelé projdou například pouští Liwa ve Spojených arabských emirátech, a to díky speciálně upraveným kamerám na hrbech velbloudů.

Projděte si poušť Liwa prostřednictvím Google Street View
Projděte si poušť Liwa prostřednictvím Google Street View | Video: YouTUbe

Street View je součástí služby Google Maps. Jejím prostřednictvím si lidé mohou procházet různá místa na světě z pohledu první osoby. Záběry z lehce dostupných lokalit jsou pořizovány kamerami na střechách automobilů. Na těžko dostupných místech nastupují lidé se speciálním zhruba 20 kilovým batohem na zádech a pomocí kamery takto monitorují okolí.

Velbloudi nabídnou autentický zážitek

V případě zmapování pouště Liwa přišel Google s novinkou. Zařízení zvané Tracker Pack tentokrát ponese na svých hrbech velbloud.

"Na každém místě se snažíme co nejvíce přiblížit danému prostředí. V případě Liwy jsme vsadili na velblouda, který bude schopen zachytit ty nejautentičtější snímky tím nejméně škodlivým způsobem," řekla mluvčí společnosti Google pro The National.

Google zprovoznil službu Street View v květnu 2007. První snímky byly pořízeny v USA a od té doby se rozšířila do celého světa. Uživatelé se tak mohou projít nejen v Grand Canyonu a po Mount Everestu, ale i Eiffelovou věží nebo egyptskými pyramidami.

V některých zemích ale narazila společnost na problémy s ochranou osobních údajů. Například v Německu muselo být pořizování snímku zastaveno.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 7 hodinami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy